Завершено турнір з міні-футболу, присвячений 60-річчю ПАТ «Полтавагаз»

25 травня 2017 року відбулися  фінальні поєдинки турніру з міні-футболу, присвяченого 60-річчю ПАТ «Полтавагаз».

У відбіркових змаганнях, які стартували напочатку травня, взяли участь команди працівників підприємства, що представляли Полтавський, Глобинський, Миргородський, Зіньківський, Кобеляцький, Новосанжарський та Карлівський райони, об’єднали свої зусилля у грі за кубок фахівці із Решетилівки і Великої Багачки, створили одну команду на двох і представники Диканської РГП та Шишацької ДГП.

Продовження

Щодо ситуації з ТОВ «Екометан»

      Зважаючи на появу в ЗМІ великої кількості недостовірної інформації щодо ситуації, що склалася навколо автомобільних газонаповнювальних компресорних станцій ТОВ «Екометан» у Полтаві, ПАТ «Полтавагаз» зазначає наступне.  

Наприкінці 2016 року ПАТ «Полтавагаз» було подано заяву до правоохоронних органів щодо підозри на здійснення несанкціонованого відбору природного газу на АГНКС ТОВ «Екометан».

У лютому 2017 року, під час здійснення слідчих дій в досудовому розслідуванні кримінального провадження, працівниками поліції встановлено факти протиправного втручання в роботу засобів вимірювальної техніки газу і несанкціонованого відбору природного газу на АГНКС ТОВ «Екометан», що по вулиці Симона Петлюри, 79. Зважаючи на факти, згідно Кодексу ГРМ, газопостачання на даний об’єкт було припинено.

За підрахунками ПАТ «Полтавагаз», АГНКС ТОВ «Екометан» було використано «в обхід лічильника» (а простіше кажучи – вкрадено) газу на суму понад 3,8 мільйона гривень.

Факти протиправного втручання працівників ТОВ «Екометан» у роботу лічильника газу та здійснення ними несанкціонованого відбору, привласнення та розтрати природного газу поза межами придбаного обсягу у постачальника, а також документальне підтвердження суми завданих ПАТ «Полтавагаз» збитків підтверджено висновками судового експерта Харківського науково-дослідного інституту судових експертиз ім. засл. проф. М.С.Бокаріуса та експертизою Науково-дослідного експертно-криміналістичного центру при УМВС України в Полтавській області. Законність припинення на даний об’єкт газопостачання підтверджено Національною комісією, що здійснює державне регулювання у сферах  енергетики та комунальних послуг, а також Полтавським обласним територіальним відділенням Антимонопольного комітету України.

Для відновлення газопостачання на зазначену АГНКС, ТОВ «Екометан» зобов’язане не лише усунути виявлені порушення, але й відшкодувати збитки за несанкціонований відбір природного газу. Оскільки підприємство відмовилось від виконання зазначеної умови, ПАТ «Полтавагаз» звернулось до Господарського суду Полтавської області, де наразі і розглядається відповідна справа.

 

      ПАТ «Полтавагаз» офіційно стверджує, що ситуація, яка склалася з АГНКС ТОВ «Екометан», зумовлена виключно фактом несанкціонованого відбору природного газу і не має під собою ніякого політичного підґрунтя або іншого економічного інтересу. 

Повірка лічильника газу: про що не варто забувати

Лічильник газу – достатньо складний вимірювальний прилад, який з часом зношується та зазнає впливу з боку зовнішніх факторів, внаслідок чого змінюються його метрологічні характеристики. Саме тому він підлягає періодичній повірці, що передбачено законодавством. Перш за все, це важливо саме для споживачів — щоб бути впевненими в тому, що сплачують виключно за реально спожите блакитне паливо.

Протягом 2016 року фахівцями ПАТ «Полтавагаз» було проведено 41317 повірок лічильників. У 446 випадках експертизою підтверджено факт втручання в роботу облікового приладу.

Нині в Інтернеті можна знайти багато варіантів, як “обдурити” лічильник. Але варто знати, що всі вони неодмінно зумовлюють зміни в роботі його вимірювального механізму, які легко виявляються спеціалістами газорозподільного підприємства. В разі підтвердження факту втручання в роботу лічильника, власник приладу мусить відшкодувати збитки на проведення експертизи та отримує донарахування обсягів спожитого газу (з моменту останньої повірки до моменту виявлення порушення).  Крім того, споживачі, на жаль, не замислюються над тим, що будь-яке втручання в роботу лічильника призводить до його більш швидкого зношування або й повної непридатності,  а більшість  пропонованих методів взагалі є ризикованими для життя і здоров’я людини, адже так чи інакше пов’язані з втручанням в систему газопостачання!

Тому звертаємо увагу абонентів на те, що в цьому питанні вигідно бути сумлінними і пам’ятати, що саме споживач відповідає за збереження і цілісність лічильників газу та пломб на них у міжповірочний період.

Продовження

ДО УВАГИ ПОБУТОВИХ СПОЖИВАЧІВ ПРИРОДНОГО ГАЗУ!

Вибрана публікація

Технічне обслуговування газового обладнання — законодавча вимога

і запорука Вашої безпеки!

Згідно вимог «Правил безпеки систем газопостачання», затверджених Наказом Міністерства енергетики та вугільної промисловості України 15.05.2015 року №285, та Кодексу газорозподільних систем, затвердженого Постановою НКРЕКП від 30.09.2015 року №2494, зареєстрованого в Мін`юсті України 06.11.2015 року за №1379/27824,  умови для технічного обслуговування газових приладів забезпечуються власником (балансоутримувачем), а ОБСЛУГОВУВАННЯ ТА РЕМОНТ ГАЗОВОГО ОБЛАДНАННЯ в квартирах/будинках побутових споживачів природного газу МАЄ ПРОВОДИТИСЯ ВИКЛЮЧНО ТИМ ПІДПРИЄМСТВОМ, ЯКЕ МАЄ ВІДПОВІДНІ ДОЗВІЛЬНІ ДОКУМЕНТИ, і не рідше, ніж передбачено законодавством:

- раз на рік для опалювальних приладів та газових водонагрівачів,

- раз на три роки — для газової плити (поверхні).

Технічне обслуговування передбачає систему робіт по діагностуванню газопроводів та газового обладнання, що дає змогу утримувати їх у справному стані: контроль за технічним станом, перевірка на загазованість, виявлення місць витоку газу, очищення, змащення, регулювання та інші операції з утримання працездатності і справності системи газопостачання. Роботи виконуються на платній основі.

ПАТ «Полтавагаз» як підприємство, що має відповідні дозвільні документи, пропонує побутовим споживачам природного газу приєднатися до договору на технічне обслуговування внутрішньобудинкової/внутрішньоквартирної системи газопостачання приватного житлового будинку/квартири). Пропозиція є публічною і, згідно ст. ст. 633, 641 ЦК України, її умови однакові для всіх споживачів. Продовження