Повірка лічильника газу: про що не варто забувати

Вибрана публікація

Лічильник газу – достатньо складний вимірювальний прилад, який з часом зношується та зазнає впливу з боку зовнішніх факторів, внаслідок чого змінюються його метрологічні характеристики. Саме тому він підлягає періодичній повірці, що передбачено законодавством. Перш за все, це важливо саме для споживачів — щоб бути впевненими в тому, що сплачують виключно за реально спожите блакитне паливо.

Протягом 2016 року фахівцями ПАТ «Полтавагаз» було проведено 41317 повірок лічильників. У 446 випадках експертизою підтверджено факт втручання в роботу облікового приладу.

Нині в Інтернеті можна знайти багато варіантів, як “обдурити” лічильник. Але варто знати, що всі вони неодмінно зумовлюють зміни в роботі його вимірювального механізму, які легко виявляються спеціалістами газорозподільного підприємства. В разі підтвердження факту втручання в роботу лічильника, власник приладу мусить відшкодувати збитки на проведення експертизи та отримує донарахування обсягів спожитого газу (з моменту останньої повірки до моменту виявлення порушення).  Крім того, споживачі, на жаль, не замислюються над тим, що будь-яке втручання в роботу лічильника призводить до його більш швидкого зношування або й повної непридатності,  а більшість  пропонованих методів взагалі є ризикованими для життя і здоров’я людини, адже так чи інакше пов’язані з втручанням в систему газопостачання!

Тому звертаємо увагу абонентів на те, що в цьому питанні вигідно бути сумлінними і пам’ятати, що саме споживач відповідає за збереження і цілісність лічильників газу та пломб на них у міжповірочний період.

Продовження

ДО УВАГИ ПОБУТОВИХ СПОЖИВАЧІВ ПРИРОДНОГО ГАЗУ!

Вибрана публікація

Технічне обслуговування газового обладнання — законодавча вимога

і запорука Вашої безпеки!

Згідно вимог «Правил безпеки систем газопостачання», затверджених Наказом Міністерства енергетики та вугільної промисловості України 15.05.2015 року №285, та Кодексу газорозподільних систем, затвердженого Постановою НКРЕКП від 30.09.2015 року №2494, зареєстрованого в Мін`юсті України 06.11.2015 року за №1379/27824,  умови для технічного обслуговування газових приладів забезпечуються власником (балансоутримувачем), а ОБСЛУГОВУВАННЯ ТА РЕМОНТ ГАЗОВОГО ОБЛАДНАННЯ в квартирах/будинках побутових споживачів природного газу МАЄ ПРОВОДИТИСЯ ВИКЛЮЧНО ТИМ ПІДПРИЄМСТВОМ, ЯКЕ МАЄ ВІДПОВІДНІ ДОЗВІЛЬНІ ДОКУМЕНТИ, і не рідше, ніж передбачено законодавством:

- раз на рік для опалювальних приладів та газових водонагрівачів,

- раз на три роки — для газової плити (поверхні).

Технічне обслуговування передбачає систему робіт по діагностуванню газопроводів та газового обладнання, що дає змогу утримувати їх у справному стані: контроль за технічним станом, перевірка на загазованість, виявлення місць витоку газу, очищення, змащення, регулювання та інші операції з утримання працездатності і справності системи газопостачання. Роботи виконуються на платній основі.

ПАТ «Полтавагаз» як підприємство, що має відповідні дозвільні документи, пропонує побутовим споживачам природного газу приєднатися до договору на технічне обслуговування внутрішньобудинкової/внутрішньоквартирної системи газопостачання приватного житлового будинку/квартири). Пропозиція є публічною і, згідно ст. ст. 633, 641 ЦК України, її умови однакові для всіх споживачів. Продовження

На виставку «НАФТА.ГАЗ.СЕРВІС-2017» до Полтави з’їхалися провідні підприємства України

ПАТ «Полтавагаз» бере участь у спеціалізованій виставці «”НАФТА.ГАЗ.СЕРВІС-2017″, яка сьогодні розпочала роботу в Полтаві. Її у нашому місті проводять 14-ий рік поспіль. Цього разу свої досягнення демонструють більше 40 провідних підприємств з України та інших країн світу у сфері видобування нафти і газу, надання супутніх сервісних послуг.

Відкрили виставку начальник управління економічних питань Полтавського міськвиконкому Володимир Волик, голова правління «Укргазвидобування» Олег Прохоренко, директор виставкого центру «ТІС» Сергій Семізаров.

За словами організаторів, це – іміджевий захід для нашого регіону, адже тут учасники мають можливість продемонструвати свою діяльність перед колегами та потенційними партнерами. Продовження

Вибух газу легше попередити

З настанням нового року почався відлік сумної  статистики щодо загибелі людей через вибухи природного  газу в оселях українців.

Так, 3 січня,   у м. Суми, в квартирі на 6 поверсі 10-поверхового житлового будинку стався вибух  побутового газу без послідуючого горіння.  Внаслідок вибуху зруйновано перекриття між 5, 6, 7 поверхами та міжкімнатні перегородки в квартирах .
Загинула одна особа – літня жінка, дві особи врятовано з-під завалів. Проведено евакуацію мешканців будинку.

8 січня  у Хмельницькій області у Дунаївцях через вибух газового балону  в квартирі загинула 8-річна дівчинка, ще двоє людей, власниця квартири та 11-річна сусідська дівчинка, отримали травми. Продовження