До уваги споживачів природного газу!

Вибрана публікація

АТ “Полтавагаз” нагадує, що з 1 січня 2020 року оплата за природний газ та його доставку здійснюється окремо, за двома різними платіжками.

         Газорозподільній організації споживач відтепер має сплачувати щомісячно до 20 числа місяця споживання 1/12 частину вартості річної послуги з розподілу природного газу для його потреб за тарифом 1,14 грн за 1 м3 на місяць (з урахуванням ПДВ). Для розрахунку вартості послуги за базу прийнято обсяг споживання природного газу абонентом за попередній газовий рік (з 1 жовтня 2018 року до 1 жовтня 2019 року). Щоб визначити місячну вартість послуги розподілу природного газу,  чинний тариф (1,14 грн за 1м3) треба помножити на кількість спожитих торік кубометрів, а потім поділити на 12.

         Побутові споживачі за доставку природного газу за поточний місяць повинні сплатити АТ «Полтавагаз» до 20 січня. Кошти слід перераховувати в АТ «Таскомбанк», на номер рахунку: UA023395000000026001421505002.

         Обсяг споживання та розмір щомісячної плати буде зазначено в рахунках, які отримає кожен побутовий споживач природного газу.

         Сам природний газ оплачуватиметься як і раніше — щомісячно за обсяг споживання попереднього місяця його постачальнику за окремим рахунком у визначені в договорі терміни. При цьому вартість доставки газу вже не враховуватиметься, адже оплачуватиметься окремо АТ “Полтавагаз”.

                                                                           Прес-служба АТ “Полтавагаз”

ЗА ДОСТАВКУ ГАЗУ ПЛАТИТИМЕМО ОКРЕМО

Починаючи з січня 2020 року споживачі природного газу щомісяця отримуватимуть дві платіжки: на оплату за газ, як товар, та за послугу з його доставки. Ця новина викликала значний суспільний резонанс: нерозуміння суті переведення розрахунків за газ на нову модель спричинило неабияке хвилювання серед громадян з приводу збільшення загального фінансового навантаження на їхні сімейні бюджети.

Чим же насправді викликаний такий поділ та чи дійсно тепер доведеться платити більше, розповів полтавцям заступник голови правління АТ «Полтавагаз» Сергій Іванович Мокрий.

– Напевно, варто розпочати з того, що роз’єднання функцій продажу і транспортування природного газу відбулося ще в 2015 році. Відтоді Оператори газорозподільних мереж, а в їх числі  і АТ “Полтавагаз”, послугами якого користуються полтавці, блакитне паливо не продають. Ми, як газорозподільна організація, доставляємо газ до осель, забезпечуємо його безперебійне та безаварійне постачання, організовуємо його облік.

Продовження

Шановні споживачі природного газу!

Зверніть увагу на необхідність підписання актів розмежування балансової належності та експлуатаційної відповідальності сторін  і укладання договорів на обслуговування внутрішньобудинкових систем газопостачання!

Відповідно до Кодексу газорозподільних систем, затвердженого постановою Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП), 30 вересня 2015 року №2494, для внутрішньобудинкових газових мереж, які не є власністю Оператора ГРМ  (АТ «Полтавагаз»,)  взаємовідносини між їх власниками (балансоутримувачами, управителями  чи іншими особами, на балансі чи в управлінні яких перебувають багатоквартирні будинки) і Оператором газорозподільних мереж здійснюються тільки на умовах Договору розподілу природного газу, невід’ємною складовою якого  є Акт розмежування балансової належності та експлуатаційної відповідальності сторін.

Тобто, власники (чи інші відповідальні особи),  на балансі  чи в управлінні яких перебувають багатоквартирні будинки або гуртожитки (незалежно від того, є вони споживачами природного газу чи ні), обов’язково повинні укласти з Оператором ГРМ, до об’єктів газорозподільної системи якого підключені зазначені будівлі,  акт розмежування балансової належності та експлуатаційної відповідальності сторін відносно їх внутрішньобудинкових систем газопостачання.

Згідно з положеннями пункту 4 глави 1 розділу І Кодексу ГРМ, межа балансової належності — це  точка розмежування газових мереж між суміжними власниками газових мереж за ознаками права власності чи користування, на якій відбувається приймання-передача природного газу, а межа експлуатаційної відповідальності сторін – точка розмежування газових мереж за ознакою договірних зобов’язань з експлуатації окремих ділянок або елементів, яка встановлюється на межі балансової належності або, за згодою сторін, в іншій точці газових мереж. Порядок визначення  цих меж в Акті передбачений Главою 5 Розділу ІІІ Кодексу. Зокрема, межа балансової належності визначається за ознаками права власності на газові мережі чи окремі її елементи, а межа експлуатаційної відповідальності встановлюється на межі балансової належності, але, за домовленістю сторін, може не збігатися з межею балансової належності, про що має бути зазначено в акті. Цей акт повинен  містити також схему газопроводів з визначенням на них межі балансової належності, точки вимірювання  (місця встановлення вузла обліку) та напрямків потоків природного газу.

Продовження

Як природний газ потрапляє у помешкання побутових споживачів?

Природний газ проходить шлях від магістрального газопроводу до будинку кінцевого споживача. На газорозподільній станції блакитне паливо переходить з магістрального газопроводу до розподільного. Потім газ прямує до газорозподільних пунктів, де тиск газу понижується до побутового рівня та очищується через фільтри. Далі газовий потік потрапляє по газопроводах у домівки. Таким шляхом по розподільчих газових мережах в безперервному режимі АТ «Полтавагаз», як газорозподільна компанія, цілодобово доставляє газ споживачам.

Коли газ надходить у розподільний газопровід, з ним технічно неможливо здійснювати будь-які маніпуляції, тому що система є герметичною, а втручання в її роботу вибухонебезпечне. Будь-які дії, пов’язані зі зміною складу газу, технічно проводить тільки АТ «Укртрансгаз», яке має спеціальні установки для очищення, одорування газу та інших процесів.

Прес-служба АТ “Полтавагаз”.