Вибух газу легше попередити

З настанням нового року почався відлік сумної  статистики щодо загибелі людей через вибухи природного  газу в оселях українців.

Так, 3 січня,   у м. Суми, в квартирі на 6 поверсі 10-поверхового житлового будинку стався вибух  побутового газу без послідуючого горіння.  Внаслідок вибуху зруйновано перекриття між 5, 6, 7 поверхами та міжкімнатні перегородки в квартирах .
Загинула одна особа – літня жінка, дві особи врятовано з-під завалів. Проведено евакуацію мешканців будинку.

8 січня  у Хмельницькій області у Дунаївцях через вибух газового балону  в квартирі загинула 8-річна дівчинка, ще двоє людей, власниця квартири та 11-річна сусідська дівчинка, отримали травми. Продовження

ДОГОВІРНІ ВІДНОСИНИ Є ЗАПОРУКОЮ ЯКІСНОГО ТА СТАБІЛЬНОГО ГАЗОПОСТАЧАННЯ ДО ОСЕЛЬ ПОЛТАВЦІВ

 

Вже неодноразово у ПАТ «Полтавагаз» наголошували, аби споживачі багатоквартирних будинків могли отримувати якісні газові послуги, кооперативи, ОСББ, ЖЕУ мають своєчасно укладати договори на експлуатацію складових газорозподільної системи (що є їх власністю) з ПАТ «Полтавагаз». Тільки після настання договірних відносин “Полтавагаз” може забезпечувати заходи безаварійної експлуатації газорозподільних систем. Відрадно, що певна кількість балансоутримувачів будинків вирішили не нехтувати законодавчими вимогами. Продовження

ПОВІДОМЛЕННЯ

ПАТ «Полтавагаз» звертає увагу  керівників ОСББ  та підприємств, які вироблять теплову енергію для населення на своєчасне вирішення  з НАК «Нафтогаз України»  питань забезпечення  виділення ресурсу природного газу щомісячно для забезпечення  безперебійного надання послуг з теплопостачання.

При   невиконанні законодавчих вимог  розподіл і транспортування газу таким організаціям припиняється  в примусовому порядку  згідно постанови КМУ від 08.12.2006 за № 1687 .

У разі відсутності у споживача підтвердженого обсягу природного газу на розрахунковий період або внаслідок невиконання споживачем письмової вимоги Оператора ГРМ самостійно припинити (обмежити) споживання природного  газу, споживач має компенсувати Оператору ГРМ його вартість з коефіцієнтом компенсації 2 від ціни закупівлі природного газу Оператором ГРМ.

Відсутність договірних відносин провокують проблеми в системі газопостачання міста

Згідно Кодексу ГРС для внутрішньобудинкових газових мереж, які не є власністю ПАТ «Полтавагаз», взаємовідносини між їх власником (балансоутримувачем, управителем) і Оператором ГРМ ( ПАТ «Полтавагаз») здійснюються виключно на умовах Договору на експлуатацію складових газорозподільної системи за формою, визначеною у додатку 3 до цього Кодексу. Невід’ємною складовою Договору є підписання Акту розмежування балансової належності та експлуатаційної відповідальності сторін.

Тільки після настання договірних відносин ПАТ «Полтавагаз» має право забезпечувати заходи безаварійної експлуатації газорозподільних систем. А саме, здійснювати комплекс робіт, що виконуються на підставі результатів технічного огляду або технічного обстеження газорозподільних систем, з метою забезпечення їх подальшого безаварійного експлуатування шляхом проведення технічного обслуговування, поточного або капітального ремонтів. У разі необхідності ремонтних робіт такі взаємозв’язки дають правові підстави ПАТ «Полтавагаз» вживати необхідних заходів, спрямованих на відновлення належної роботи газорозподільної системи. Продовження