Правосуддя в дії: ПАТ «Полтавагаз» в апеляційному суді відстояв свою правоту в справі з «ЖЕО №2»

Сьогодні Харківський апеляційний господарський суд задовольнив позов ПАТ «Полтавагаз» до «ЖЕО №2» і виніс рішення, яким визнав  укладеним договір на експлуатацію складових газорозподільної системи між КП «ЖЕО № 2» та ПАТ «Полтавагаз»

 

Нагадаємо, у квітні цього року ПАТ «Полтавагаз» подав позов до Господарського суду Полтавської області до КП «ЖЕО № 2». Причиною стало ухиляння міських комунальників від виконання вимоги законодавства (Кодекс ГРМ) щодо укладання договорів на експлуатацію складових газових мереж будинків, що стоять у ЖЕО на балансі. Продовження

Що робити, якщо виникли підозри, що лічильник газу показує більше, ніж ви витрачаєте?

Абоненти “Полтавагазу» час від часу звертаються до підприємства з підозрою на те, що їхні лічильники показують більше, ніж вони реально споживають. Спеціалісти пояснили, що робити у цьому випадку.

До call-центру «Полтавагазу» періодично телефонують споживачі, які скаржаться, що їхній лічильник за газ накручує більше, ніж вони витрачають.

Фахівці «Полтавагазу» говорять, що здебільшого такі переживання не знаходять підтвердження. Втім, в будь-якому випадку при відповідному зверненні заявнику дають певний порядок дій, говорить начальник call- центру Євген Божинський:

— По-перше, споживач має вимкнути всі газові прилади і дивитися, чи не крутить лічильник далі. Якщо ж таке відбувається, значить десь є витік газу, запах газу відчутно навіть при вимкнених газових приладах. В такому випадку необхідно терміново телефонувати на «104», відкріти вікна для провітрювання помешкання, не вмикати світло. І чекати на аварійну бригаду «Полтавагазу».

Продовження

Комерційні лічильники газу не побутових споживачів мають бути обладнані засобами дистанційної передачі даних. Чому і як розповідають у «Полтавагазі»

Встановлення засобів дистанційної передачі даних (ДПД) на газовий лічильник – вимога до власників комерційних вузлів обліку, виконати яку необхідно у визначені терміни. Пояснюємо, кому це потрібно зробити обов’язково і який алгоритм.

Хто за законом повинен встановити собі засоби ДПД?

Кодекс газорозподільних мереж визначає, що власники лічильників на газ мають забезпечити облаштування його засобами дистанційної передачі. Це не стосується лише лічильників, які використовуються у побуті.

Якщо річний обсяг обліку природного газу лічильника є у межах від 10 тис. до 100 тис. кубометрів, то встановити засіб ДПД потрібно до грудня цього року. Якщо менше 10 тис. кубометрів — до червня наступного року.

Продовження

Повідомлення

На виконання Порядку проведення відкритого обговорення проектів рішень Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, що затверджений постановою НКРЕКП від 30.06.2017р. за № 866, ПАТ «Полтавагаз» 22 серпня 2017 року проведено відкрите обговорення проектів Плану розвитку газорозподільної системи ПАТ “Полтавагаз” на 2018-2027рр. та структури тарифу на послуги з розподілу природного газу в зоні діяльності товариства на 2017 рік .

Результат відкритого обговорення (відкритого слухання) дивись тут