Оплата послуг з газопостачання

Розрахунковим періодом для визначення розміру плати за послуги з газопостачання є календарний місяць. Плата за спожиті послуги повинна вноситись не пізніше 10 числа місяця, наступного за розрахунковим. Такий порядок оплати встановлений Правилами надання населенню послуг з газопостачання ( Постанова КМУ від 9 грудня 1999 р. № 2246)
Розрахунки за послуги з газопостачання можуть проводитись:
• за показаннями лічильників;
• за нормами споживання (при відсутності лічильника).

При наявності лічильника оплата за газ проводиться наступним чином:
1. Зняти показання лічильника станом на 1 число;
2. Обрахувати обсяг газу, спожитого протягом місяця, за який проводиться розрахунок;
3. Визначити вартість спожитих послуг згідно діючої в розрахунковому місяці ціни на газ (з урахуванням наявних пільг);
4. Оплатити за спожитий газ до 10 числа місяця, наступного за розрахунковим (наприклад, за лютий – до 10 березня).

У разі, якщо оплата не проведена, або порушений термін сплати, обсяг спожитого газу визначається за контрольними показниками лічильників, які фіксуються працівниками ПАТ «Полтавагаз».

При відсутності лічильника газу визначення вартості спожитих послуг з газопостачання проводиться за нормами споживання
з урахуванням кількості осіб, зареєстрованих у житловому приміщенні за місцем постійного проживання та ціни газу:
• У разі використання природного газу для приготування їжі та/або підігріву води за наявності газових лічильників1м³-7.188 грн;
• Для індивідуального опалення або комплексного споживання (індивідуальне опалення, приготування їжі та/або підігрів води) будинків за наявності газових лічильників у період з 01 жовтня по 30 квітня (включно) за обсяг спожитий до 200м³ природного газу на місяць (включно)1м³-3.60 грн; за обсяг спожитий понад 200м³ природного газу на місяць-7.188 грн;

Якщо розрахунки за газ проводяться за нормами споживання у обов’язки споживача входить письмове повідомлення з наданням відповідних документів про зміни кількості зареєстрованих осіб, що користуються послугами з газопостачання та написання відповідної заяви до ПАТ «Полтавагаз» . Термін для такого повідомлення – 1 місяць з моменту зміни. При наданні документів про зменшення кількості осіб, що користуються газом, з порушенням вказаного терміну, зміни у нарахування вносяться з того місяця, коли таки документи були надані.

Газопостачальне підприємство в свою чергу має право звертатися до газорозподільного підприємства з письмовою заявою щодо припинення постачання газу споживачеві у разі порушення строків оплати послуг з газопостачання та самовільного використання газу споживачем і вимагати від споживача відшкодування збитків.

Не забувайте те, що своєчасна оплата послуг з газопостачання завжди вигідна !

Коментарі не дозволені.