Відсутність договірних відносин провокують проблеми в системі газопостачання міста

Згідно Кодексу ГРС для внутрішньобудинкових газових мереж, які не є власністю ПАТ «Полтавагаз», взаємовідносини між їх власником (балансоутримувачем, управителем) і Оператором ГРМ ( ПАТ «Полтавагаз») здійснюються виключно на умовах Договору на експлуатацію складових газорозподільної системи за формою, визначеною у додатку 3 до цього Кодексу. Невід’ємною складовою Договору є підписання Акту розмежування балансової належності та експлуатаційної відповідальності сторін.

Тільки після настання договірних відносин ПАТ «Полтавагаз» має право забезпечувати заходи безаварійної експлуатації газорозподільних систем. А саме, здійснювати комплекс робіт, що виконуються на підставі результатів технічного огляду або технічного обстеження газорозподільних систем, з метою забезпечення їх подальшого безаварійного експлуатування шляхом проведення технічного обслуговування, поточного або капітального ремонтів. У разі необхідності ремонтних робіт такі взаємозв’язки дають правові підстави ПАТ «Полтавагаз» вживати необхідних заходів, спрямованих на відновлення належної роботи газорозподільної системи.

Відсутність укладених договорів між газорозподільчою організацією і споживачем може спровокувати ситуацію, що позбавить мешканців отримувати якісні газові послуги. Так, як це відбулося з жителями кооперативного будинку в Полтаві по вул. Алмазна, буд.5.

Заздалегідь слід повідомити, ще 21 квітня ПАТ «Полтавагаз» ініціював укладання необхідного Договору, направивши відповідний лист житлово-будівельному кооперативу «Гвардієць» з пропозицією оформити договірні відносини між сторонами. Не задумуючись над наслідками свого рішення, дане звернення кооперативом було проігнороване, допоки не сталася нештатна ситуація.

10 грудня через погодні умови та недбалість тих людей, які повинні забезпечувати своєчасне чищення даху від снігу на фасадний газопровід впали крижані глиби та пошкодили його в декількох місцях.

Згідно виклику, який надійшов за номером 104 працівники аварійно-диспетчерської служби ПАТ «Полтавагаз», дотримуючись вимог Правил безпеки систем газопостачання, посадових інструкцій та положень, оперативно локалізували аварію шляхом відключення пошкоджених ділянок від системи газопостачання, ліквідували витік газу, чим саме попередили можливість загазованості будинку.

Як прокоментував дану ситуацію начальник служби внутрішньо – будинкових газових мереж Полтави та Полтавського району Іван Горобець:

«Якби керівництво кооперативу не порушувало законодавчі вимоги та своєчасно уклало Договір на експлуатацію складових газорозподільної системи, газовики б ще того ж дня, після локалізації та ліквідації аварійної ситуації, мали правові підстави виконати ремонтні роботи газопроводу. Оскільки будинок кооперативний, а будинкові газові мережі належать теж цьому балансоутримувачу – то і затрати по ремонту повинен взяти на себе ЖБК. Та, як виявилося, на той час правові відносини між сторонами були не узгоджені, як не прикро, з вини того ж таки об’єднання співмешкань. І тільки на третій день, 12 грудня керівництво кооперативу заключило відповідний договір. Відразу після цього служба газифікації і служба по експлуатації внутрішньобудинкових газових мереж приступили до ремонту газових поривів та повністю відновила газопостачання до помешкань багатоквартирного будинку. Тобто, саме керівництво кооперативу своїми діями не забезпечили виконання вимог Кодексу ГРМ, чим самим позбавило можливості безперебійно користуватися природним газом мешканців свого будинку».

З метою недопущення подібних випадків ПАТ «Полтавагаз» звертається до органів самоврядування, ЖБК, ОСББ, ЖЕУ проводити роз’яснювальну роботу серед жителів багатоквартирних будинків з метою укладання Договорів на експлуатацію складових газорозподільної системи та Актів розмежування балансової належності та експлуатаційної відповідальності сторін, як цього вимагає Кодекс газорозподільних систем.

Принагідно, звертаємо увагу власників і балансоутримувачів будинків на ситуацію, внаслідок якої може виникнути обмеження газопостачання через несвоєчасність укладання договірних відносин між Оператором ГРМ і споживачем. Не наражайте своїх мешканців на небезпеку, не створюйте умови, що порушують їх комфортне проживання та своєчасне отримання газових послуг!

ПАТ «Полтавагаз»

Коментарі не дозволені.