З настанням нового року почався відлік сумної статистики щодо загибелі людей через вибухи природного газу в оселях українців.
Так, 3 січня, у м. Суми, в квартирі на 6 поверсі 10-поверхового житлового будинку стався вибух побутового газу без послідуючого горіння. Внаслідок вибуху зруйновано перекриття між 5, 6, 7 поверхами та міжкімнатні перегородки в квартирах .
Загинула одна особа – літня жінка, дві особи врятовано з-під завалів. Проведено евакуацію мешканців будинку.
8 січня у Хмельницькій області у Дунаївцях через вибух газового балону в квартирі загинула 8-річна дівчинка, ще двоє людей, власниця квартири та 11-річна сусідська дівчинка, отримали травми.
За інформацією прес-служби поліції Сумщини 9 січня, в Сумах у квартирі на першому поверсі в будинку 52 на проспекті Махайла Лушпи стався вибух через витік природного газу. В результаті вибуху постраждало троє осіб. Господар житла перебуває у реанімації, ще двоє людей з сусідньої квартири госпіталізовані.
Тож, як попередити нещасні випадки та аварії зі смертельними наслідками, – розповідає начальник виробничо-технічного відділу ПАТ «Полтавагаз» Микола Барановський:
- Аналіз наслідків і причин виникнення аварійних ситуацій, підтверджує, що майже у всіх випадках споживачами газу були допущені порушення Правил безпеки систем газопостачання.
В «Полтавагаз» наголошують, що економлячи кошти на власній безпеці, власники помешкань, по-перше, самовільно виконують монтаж окремих елементів внутрішньобудинкової газової системи. По-друге, влаштовують витяжки із штучною вентиляцією в приміщеннях, де використовуються газові прилади з відводом продуктів згорання в димохід або користуються пошкодженим газовим обладнанням. По-третє, не всі власники будинків стежать за справністю димових та вентиляційних каналів. При цьому шкідливі продукти горіння замість того, щоб виводитися назовні, накопичуються в приміщенні .
- Для запобігання таких ситуацій щороку працівники ПАТ «Полтавагаз» з 1 жовтня по 1 листопада проводять місячник безпечного використання газу в побуті, а це : і роз’яснювальна робота в ЗМІ, і тематичні конкурси малюнків серед дітей, і випуск друкованих роздаткових матеріалів. Окрім того, працівники газового господарства протягом року здійснюють планово-технічне обслуговування газового обладнання у понад 270 тисяч
помешкань полтавців»,- зазначив М.М. Барановський.
Насамкінець на підприємстві закликають споживачів : цінувати своє здоров’я та життя рідних і пам’ятати, що порушення Правил безпеки систем газопостачання – причина нещасних випадків у житловому секторі!