Вибух газу легше попередити

З настанням нового року почався відлік сумної  статистики щодо загибелі людей через вибухи природного  газу в оселях українців.

Так, 3 січня,   у м. Суми, в квартирі на 6 поверсі 10-поверхового житлового будинку стався вибух  побутового газу без послідуючого горіння.  Внаслідок вибуху зруйновано перекриття між 5, 6, 7 поверхами та міжкімнатні перегородки в квартирах .
Загинула одна особа – літня жінка, дві особи врятовано з-під завалів. Проведено евакуацію мешканців будинку.

8 січня  у Хмельницькій області у Дунаївцях через вибух газового балону  в квартирі загинула 8-річна дівчинка, ще двоє людей, власниця квартири та 11-річна сусідська дівчинка, отримали травми.

За інформацією прес-служби поліції Сумщини 9 січня, в Сумах у квартирі на першому поверсі в будинку 52 на проспекті Махайла Лушпи стався вибух через витік природного газу. В результаті вибуху постраждало троє осіб. Господар житла перебуває у реанімації, ще двоє людей з сусідньої квартири госпіталізовані.

Тож, як попередити нещасні випадки та аварії зі смертельними наслідками, – розповідає  начальник виробничо-технічного відділу ПАТ «Полтавагаз»  Микола Барановський:

 – Аналіз наслідків   і причин виникнення аварійних ситуацій, підтверджує, що майже у всіх випадках споживачами газу були  допущені порушення Правил безпеки  систем  газопостачання.  

В «Полтавагаз» наголошують, що економлячи кошти на власній безпеці, власники помешкань, по-перше, самовільно виконують монтаж окремих елементів внутрішньобудинкової газової системи. По-друге, влаштовують витяжки із штучною вентиляцією в приміщеннях, де використовуються газові прилади з відводом продуктів згорання в димохід або користуються пошкодженим газовим обладнанням.   По-третє, не всі власники будинків   стежать за справністю димових та вентиляційних каналів. При цьому шкідливі продукти горіння замість того, щоб виводитися назовні, накопичуються в приміщенні  .

–               Для запобігання таких  ситуацій  щороку  працівники ПАТ «Полтавагаз» з 1 жовтня по 1 листопада проводять місячник безпечного  використання  газу в побуті, а це : і роз’яснювальна робота в ЗМІ, і тематичні конкурси малюнків серед дітей, і випуск друкованих роздаткових матеріалів.  Окрім того, працівники газового господарства  протягом року здійснюють  планово-технічне  обслуговування  газового обладнання  у понад 270 тисяч 

 помешкань   полтавців»,- зазначив М.М. Барановський.

Насамкінець на підприємстві закликають споживачів : цінувати  своє здоров’я та життя рідних і пам’ятати, що порушення Правил безпеки систем газопостачання  – причина нещасних випадків у житловому секторі!

Коментарі не дозволені.