Повірка лічильника газу: про що не варто забувати

Лічильник газу – достатньо складний вимірювальний прилад, який з часом зношується та зазнає впливу з боку зовнішніх факторів, внаслідок чого змінюються його метрологічні характеристики. Саме тому він підлягає періодичній повірці, що передбачено законодавством. Перш за все, це важливо саме для споживачів — щоб бути впевненими в тому, що сплачують виключно за реально спожите блакитне паливо.

Протягом 2016 року фахівцями ПАТ «Полтавагаз» було проведено 41317 повірок лічильників. У 446 випадках експертизою підтверджено факт втручання в роботу облікового приладу.

Нині в Інтернеті можна знайти багато варіантів, як “обдурити” лічильник. Але варто знати, що всі вони неодмінно зумовлюють зміни в роботі його вимірювального механізму, які легко виявляються спеціалістами газорозподільного підприємства. В разі підтвердження факту втручання в роботу лічильника, власник приладу мусить відшкодувати збитки на проведення експертизи та отримує донарахування обсягів спожитого газу (з моменту останньої повірки до моменту виявлення порушення).  Крім того, споживачі, на жаль, не замислюються над тим, що будь-яке втручання в роботу лічильника призводить до його більш швидкого зношування або й повної непридатності,  а більшість  пропонованих методів взагалі є ризикованими для життя і здоров’я людини, адже так чи інакше пов’язані з втручанням в систему газопостачання!

Тому звертаємо увагу абонентів на те, що в цьому питанні вигідно бути сумлінними і пам’ятати, що саме споживач відповідає за збереження і цілісність лічильників газу та пломб на них у міжповірочний період.

У разі, якщо термін повірки закінчився, а лічильник газу не повірений з вини споживача (відмова споживача у доступі до свого приміщення, де розташований лічильник газу, для його демонтажу або монтажу), покази лічильника вважаються недійсними і нарахування за спожитий природний газ проводиться за нормами споживання.

         Щодо проведення повірки лічильника абоненти ПАТ «Полтавагаз» можуть звертатися до центру обслуговування населення за адресою м. Полтава, вул. Гагаріна, 1 (для мешканців Полтави та Полтавського району) або до відповідних Районів газопостачання за місцем проживання.

 

 

До відома:

 

1. Повірка лічильників газу здійснюється згідно із:

 

Законом України «Про метрологію та метрологічну діяльність»,

– Порядком подання засобів вимірювальної техніки на періодичну повірку, обслуговування та ремонт затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 08.07.2015 № 474,

Кодексом газорозподільних систем, затвердженим постановою НКРЕКП від 30.09.2015 № 2494, зареєстрованою в Міністерстві юстиції України 06.11.2015 за № 1379/27824

           

 

2. Як дізнатися, коли має бути чергова періодична повірка лічильника:

 

Міжповірочний інтервал побутових лічильників газу становить 8 років і рахується з дати його первинної повірки на заводі виробника (як правило, це дата випуску лічильника, яку можна знайти в паспорті пристрою), незалежно від типу лічильника і виробника.

При цьому необхідно пам’ятати, що законодавство дозволяє проводити позачергову повірку чи експертизу приладу до закінчення міжповірочного інтервалу.

 

 

3. Як проходить періодична повірка:

 

Представники газового підприємства спільно зі споживачем складають та підписують «Акт про демонтаж лічильника газу для проведення періодичної повірки» у двох примірниках, один з яких залишається у споживача, а інший – у представника організації.

Перед демонтажем лічильника проводиться його обстеження, під час якого перевіряються:

– наявність, цілісність та співпадіння номерів пломб на приєднувальних патрубках;

– наявність, цілісність пломб на лічильному механізмі та корпусі лічильника;

– зовнішній вигляд лічильника, відсутність на ньому механічних пошкоджень;

– номер газового лічильника, завод-виробник, рік випуску, дата останньої повірки, його останній показник;

– функціонування лічильника.

В разі виявлення будь-яких порушень, складається «Акт про виявлені порушення», а прилад підлягає обов’язковій експертизі.

 

4. За чий рахунок здійснюється повірка лічильника?

Періодична повірка лічильників, а також демонтаж, транспортування та монтаж для фізичних осіб здійснюються за рахунок газорозподільного підприємства.

Позачергова повірка лічильника газу на вимогу споживача та пов’язані з цим витрати оплачуються заявником за затвердженими розцінками.

 

 

 

Коментарі не дозволені.