Основне питання – підготовка до опалювального періоду, — «Полтавагаз»

Всі без виключення служби «Полтавагазу» готуються до старту нового опалювального сезону. Хід виконання необхідних робіт, а також проблемні питання обговорили на технічній нараді.

Основним питанням порядку денного стала підготовка найбільшого газорозподільчого підприємства Полтавщини до осінньо-зимового періоду 2017-2018.

– Зважаючи на прогнози, підстав для затримки старту опалювального сезону немає, – говорить головний інженер «Полтавагазу» Олександр Чухрай. – Всі райони без виключення зобов’язані у визначені термін довиконати необхідні роботи. Зверніть увагу на поновлення об’єктових матеріальних резервів для запобігання і ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій!

Відтак, про стан готовності до опалювального сезону прозвітували головні інженери районів газопостачання. Серед основних завдань – рівень виконання річних планів та графіків експлуатаційної діяльності, проведення технічного обслуговування внутрішньобудинкового газового обладнання, здійснення заходів, направлених на зменшення обсягів втрат і витрат природного газу.

Підняли й ряд проблемних питань, серед яких – укладання договорів на експлуатацію складових газорозподільної системи багатоквартирних будинків. Відмова балансоутримувачів (власників, управителів) підписувати угоду, а подекуди й відсутність їх взагалі унеможливлює проведення технічного обслуговування внутрішньобудинкових газових мереж і ставить під загрозу безпеку життя людей. Підприємством ведеться робота і з органами місцевого самоврядування, і зі споживачами щодо пошуків шляхів вирішення таких ситуацій і недопущення нещасних випадків.

Обговорили на нараді стан виконання Інвестиційної програми компанії.

– Програму розвитку підприємства цьогоріч декілька разів коригували, – відзначає начальник відділу капітального будівництва Ірина Гончарова. – Проте, заходи щодо підготовки до опалювального сезону, виконуються згідно графіків: проведене комплексне приладове обстеження підземних газопроводів протяжністю понад 2 тис км, замінено кілька ділянок газопроводів загальною довжиною понад 1,2 тис м, обладнано комплексами телеметрії 38 ГРП, замінено 35 ШРП і так далі.

У пріоритетних планах Інвестиційної програми на 2018 рік, говорить Ірина Гончарова, – реконструкція та модернізація газотранспортної системи та її окремих об’єктів.

Також жвавого обговорення зазнало питання встановлення засобів дистанційної передачі даних (ДПД) на лічильники газу.

- Кодекс газорозподільчих мереж визначає, що власники комерційного вузла обліку газу (крім побутових споживачів) мають забезпечити облаштування його засобами ДПД, – говорить головний метролог «Полтавагазу» Дмитро Івінський. – Це питання стосується багатьох соціальних об’єктів, тому наголошую на тому, що і в Полтаві, і в районах мають бути назначені відповідальні відділи/особи і відпрацьований алгоритм дій, щоб відповідні споживачі мали мінімум клопоту з цим питанням.

Додамо, що споживачам, яких стосується дана норма, варто звернути увагу на терміни її виконання: якщо річний обсяг обліку природного газу лічильника – у межах від 10 тис. до 100 тис. кубометрів, то встановити засіб ДПД потрібно до грудня цього року. Якщо ж менше 10 тис. кубометрів — до червня наступного року.

 

Прес-служба «Полтавагазу»

Коментарі не дозволені.