Правосуддя в дії: ПАТ «Полтавагаз» в апеляційному суді відстояв свою правоту в справі з «ЖЕО №2»

Сьогодні Харківський апеляційний господарський суд задовольнив позов ПАТ «Полтавагаз» до «ЖЕО №2» і виніс рішення, яким визнав  укладеним договір на експлуатацію складових газорозподільної системи між КП «ЖЕО № 2» та ПАТ «Полтавагаз»

 

Нагадаємо, у квітні цього року ПАТ «Полтавагаз» подав позов до Господарського суду Полтавської області до КП «ЖЕО № 2». Причиною стало ухиляння міських комунальників від виконання вимоги законодавства (Кодекс ГРМ) щодо укладання договорів на експлуатацію складових газових мереж будинків, що стоять у ЖЕО на балансі.

ПАТ «Полтавагаз» не раз давав офіційні, в тому числі публічні, роз’яснення: починаючи з 2016 року підприємство не має права виконувати технічне обслуговування або ремонтні роботи газової мережі будинку, якщо не має договірних умов з її власником/балансоутримувачем (яким є власник/балансоутримувач будинку). Але комунальне підприємство підписало відповідні договори лише на 3 будинки. Далі ж, через відмову КП «ЖЕО №2» виконувати відповідну норму законодавства, систематично страждали мешканці міста, залишаючись тижнями і навіть місяцями без газопостачання.

З огляду на ситуацію, газорозподільне підприємство було вимушене піти до суду.

У позовній заяві Оператор ГРМ просив суд визнати укладеним договір на експлуатацію складових газорозподільної системи між КП «ЖЕО № 2» та ПАТ «Полтавагаз», проект якого був розроблений ПАТ «Полтавагаз» (із дотриманням вимог чинного законодавства України з питань розподілу природного газу та беручи за основу примірний договір, зазначений в Кодексі ГРМ), направлений КП «ЖЕО №2» з офіційною пропозицією про його укладення і повернутий останнім без підписання.

У серпні Господарський суд Полтавської області в своєму рішенні зазначив, що Оператор ГРМ не довів у суді, що КП «ЖЕО № 2», будучи балансоутримувачем будинку, є балансоутримувач його внутрішніх систем, і відмовив у позові. ПАТ «Полтавагаз» одразу ж подав апеляційну скаргу.

Сьогодні Харківський апеляційний господарський суд визнав правоту ПАТ «Полтавагаз» та виніс рішення про задоволення його вимоги: вважати договір на експлуатацію складових газорозподільної системи  між ПАТ «Полтавагаз» та КП «ЖЕО №2» укладеним.

Рішення набуває чинності з дня оголошення, тобто від сьогоднішнього дня.

 

Прес-служба ПАТ «Полтавагаз»

Коментарі не дозволені.