На Полтавщині скоротилось споживання природного газу

У 2018 році використання природного газу споживачами ПАТ «Полтавагаз» у порівнянні з попереднім роком скоротилось на 13,207 млн. куб. м газу (-2%).

Зниження на 3% за рік споживання блакитного палива зафіксовано серед побутових споживачів,які використали  всього 372 млн. куб. м газу. На 6,3 млн. куб. м  зменшили споживання природного газу промислові підприємства.

«Зниження  об’ємів розподілу природного газу пов’язане як із його здорожчанням, так і з переходом на альтернативні види палива. Люди економлять , споживаючи це недешеве благо цивілізації. На сьогодні майже 9% побутових споживачів використовують альтернативні види енергії»,- говорить заступник голови правління з обліку та економіки Сергій Мокрий.

Враховуючи погодні умови, показники зростання зафіксовано лише для теплопостачальних підприємств, які збільшили споживання на 5,7 млн куб. м або 5 %.

«Збільшення використання газу – сезонний фактор. У 2017-ому , наприклад, грудень і листопад були теплими, цього року зима видалася морозною  і сніжною, в зв’язку з цим  ми отримали зростання споживання природного газу»,- продовжує  Сергій Мокрий.

У зв’язку зі зменшенням споживання газу, скоротилися і об’єми доходу від розподілу блакитного палива. Так, за підсумками минулого року  вони зменшились , внаслідок  чого підприємство недоотримало  близько 12 мільйонів гривень доходів.

Діючим тарифом передбачено, що ПАТ “Полтавагаз” отримує 80 копійок- це 9% від вартості газу побутовим споживачам за розподіл одного кубометра газу. Майже половина з цих коштів направляється на закупівлю газу для виробничо-технологічних витрат, близько 40% – на зарплату. Решта йде на реалізацію інвестиційної програми по ремонту ,реконструкції, заміні обладнання, газових мереж , забезпечення функціонування аварійних служб,  центрів обслуговування клієнтів, встановлення, заміну та повірку лічильників тощо. За таких умов, коли діючий  тариф не змінюється третій рік, робітники підприємства мають низький рівень заробітної плати. Як наслідок, з підприємства звільняються кваліфіковані працівники.

 

ДОВІДКА

Публічне акціонерне товариство  «Полтавагаз»  експлуатує  понад 20 тис. км. газопроводів. Споживачами підприємства є понад 350 тисяч сімей Полтавської області та близько 3,5 тисяч підприємств, установ і організацій. ПАТ «Полтавагаз» є одним з найбільших  роботодавців області,штат компанії становить близько  2 тис.осіб. Підприємство входить до  найбільших платників податків регіону.

Коментарі не дозволені.