У 2018 році ПАТ«Полтавагаз» виявив більше ста випадків крадіжок газу

За підсумками минулого року працівники ПАТ «Полтавагаз» зафіксували 101 факт несанкціонованого споживання природного газу, серед них 31 врізку до діючої системи газорозподілу та 24 випадки самовільно відновленого газопостачання. У порівнянні із 2017 роком кількість виявлених крадіжок газу збільшилась уп’ятеро, а завдані матеріальні збитки зросли майже у чотири рази.

Найчастіше фахівці підприємства виявляють незаконне споживання газу при перевірці лічильників. Споживачі, які бажають заощадити або не платити, намагаються «підкрутити» прилад обліку. Так, протягом 2018 року фахівці держаного підприємства «Полтавастандартметрологія» спільно з працівниками ПАТ «Полтавагаз» при експертизах лічильників виявили більше 80 втручань в роботу приладів.

Також деякі споживачі організовують незаконні врізки до діючої системи газорозподілу, що є вкрай небезпечно, адже несанкціоноване підключення газу створює загрозу виникнення аварійної ситуації та може призвести до вибухів і фатальних наслідків.

«Наголошую, будь яка робота з природним газом вимагає суворого дотримання правил техніки безпеки і повинна виконуватися виключно кваліфікованими робітниками з відповідними допусками. А споживачам варто усвідомлювати, що бажання заощадити за допомогою незаконних врізок в газопровід можуть обійтися значно дорожче, ніж обліковане споживання блакитного палива»,- говорить заступник голови правління з обліку та економіки Сергій Мокрий.

Усі факти порушень розглядає спеціальна комісія товариства, за її результатами проводять суттєві нарахування згідно діючих нормативних вимог. За 12 місяців минулого року недобросовісним споживачам нараховано до сплати більше 4,5 млн грн у зв’язку із несанкціонованим відбором природного газу.

«Зазвичай після фіксації незаконних втручань більшість порушників визнають свою провину і сплачують за самовільний відбір газу передбачені законом суми відшкодування збитків. У тих випадках, коли споживач відмовляється компенсувати заподіяні збитки, питання про їх стягнення вирішується у судовому порядку»,- розповідає провідний інженер Людмила Сташенко.

Українське законодавство передбачає застосування штрафних санкцій до порушників, які незаконно споживають блакитне паливо. Середній розмір відшкодувань за збитки завдані підприємству через крадіжки газу – від 20 до 200 тисяч гривень.

ПАТ «Полтавагаз» застерігає споживачів від таких вкрай небезпечних дій, аби крадіжка блакитного палива не стала трагедією. Інформацію про факти незаконного споживання газу просимо повідомити на телефон довіри за номером: (0532) 64-80-53. Анонімність гарантуємо.

Прес-служба ПАТ «Полтавагаз»

Коментарі не дозволені.