«Полтавагаз» виграв суд в «Укртрансгазу» на 3 млн грн

Господарський суд Полтавської області (суд першої інстанції) відмовив АТ «Укртрансгазу» у задоволенні позову до ПАТ «Полтавагаз».

На засіданні 12 березня 2019р. суд дійшов висновку щодо відсутності підстав для задоволення позовних вимог «Укртрансгазу», стосовно  незаконного стягнення  з ПАТ «Полтавагаз» більше трьох мільйонів гривень за послуги балансування.

Позивач вимагав визнати протиправними дії «Полтавагазу», щодо постачання блакитного палива у квітні, червні та грудні 2016 року підприємствам комунальної теплоенергетики (ТКЕ): КП «Житлово-комунальний комбінат с.Розсошенці Полтавського району», державній установі  «Машівська виправна колонія (№9)» та  підприємству об’єднаних громадян  «Полтавське учбово-виробниче підприємство «Полтаваелектро» Українського товариства сліпих».

Згідно діючого законодавства єдиним постачальником природного газу для цих установ є публічне  акціонерне товариство  «Національна акціонерна компанія «Нафтогаз України». Проте  НАК «Нафтогаз України» з невідомих  причин відмовилася надавати ліміти на постачання  газу у квітні, червні та грудні 2016 року названим споживачам, заявляючи, що цей газ має оплатити саме ПАТ «Полтавагаз».

Позивач апелював, що Оператор ГРМ дозволив споживати природний газ без підтверджених номінацій НАК «Нафтогаз України».

Нагадаємо, раніше у справі пройшла низка судів.

Апеляційний суд задовольнив скаргу «Укртрансгазу», заявивши, що розпорядження Кабінету Міністрів України не має юридичної сили, а НАК «Нафтогаз може постачати, а може й не постачати природний газ, та хотів стягнути з «Полтавагазу» більше 3 млн грн.

Східний апеляційний господарський суд 26 грудня 2018р. скасував рішення суду першої інстанції та підтвердив законність позову «Уктрансгазу» до ПАТ «Полтавагаз».

В свою чергу, «Полтавагаз» подав касаційну скаргу на дану постанову і рішенням Верховного Суду України у складі Касаційного господарського суду було скасовано постанову Східного апеляційного суду. Дослідивши обставини справи, Верховний Суд дійшов висновку про необґрунтованість позовних вимог «Укртрансгазу» та підтвердив, що у НАК «Нафтогаз України» є обов’язок, а не право постачати природний газ в опалювальний період теплогенеруючим підприємствам згідно укладених договорів.

 Прес-служба ПАТ «Полтавагаз»

Коментарі не дозволені.