Відбулися навчання за участю аварійно-диспетчерської служби

На підприємстві АТ «Полтавагаз» цілодобово працює аварійно-диспетчерська служба «104», що оперативно локалізує та ліквідує аварійні ситуації в зоні діяльності м. Полтави та Полтавського району. Так, у 2018 році служба відреагувала на близько 7 тисяч викликів. Нині працює три аварійних бригади. Для підтримання високого рівня кваліфікації працівників служби двічі на рік проводять спеціальні об’єктові навчання і тренування з питань цивільного захисту – згідно з Планом локалізації та ліквідації аварійних ситуацій, відповідно до складених графіків та заздалегідь узгоджених з іншими службами міста.

Найбільше викликів аварійно-диспетчерська служба приймає в опалювальний сезон, коли найактивніше використовують газове обладнання. Переважна кількість звернень пов’язана з порушенням правил використання блакитного палива у побуті. Але під час травнених навчань протипожежне об’єктове тренування з черговою зміною АДС АТ «Полтавагаз» було за змодельованим сценарієм – запах газу біля газорегуляторного пункту №23 по пров. Космічному, 9 у м.Полтаві.

Відповідний виклик надійшов до диспетчерської служби за тел. «104» о 10:43. Диспетчер провела абоненту інструктаж з техніки безпеки та звернулася з проханням залишатися на місці події до прибуття аварійної бригади. Про отримання виклику повідомили чергову бригаду та керівництво АТ «Полтавагаз». Майстер зміни разом зі слюсарем, взявши планшет газопровідних мереж та необхідне обладнання, виїхали на місце події о 10:48.

На виклик «аварійники» прибули на транспортному засобі, що укомплектований найсучаснішими  інструментами та технічними засобами. У автомобілі встановлена система GPS-навігації, яка дозволяє диспетчеру відстежувати місце перебування бригади.

Аварійна машина з увімкненим проблисковим маячком прибула до ГРП-23 об 11:00. Отримавши ввідну від начальника аварійно-диспетчерської служби Олексія Ткаченка, чергові зміни огородили територію біля газорегуляторного пункту, відкрили, провітрили і перевірили приміщення на загазованість високочутливим газошукачем. Загазованість не виявили.

Керівник виробничих служб Юрій Самсонов дав наступну ввідну – витік газу на підземному газопроводі високого тиску. Аварійна бригада перевірила на загазованість трасу підземного газопроводу. У той же час диспетчер викликала 101, 102, 103, Полтававодоканал, бригаду центру телекомунікаційних послуг. До прибуття цих служб майстер перевірив загазованість відомчих колодязів, контрольних трубок та підвалів житлового будинку, огородив територію конусами, сигнальною стрічкою і виставив попереджувальні знаки.

Після прибуття служб міста та уточнення суміжних мереж аварійна бригада розпочала земляні роботи в місці з найбільшою концентрацією газоповітряної суміші. У результаті очищення газопроводу від ізоляції виявили корозію труби, що й призвело до витоку газу.

Далі для локалізації аварії з використанням засобів індивідуального захисту була відпрацьована ввідна «Запах газу в колодязі». Щоб відновити роботу ГРП-23 і пересвідчитися у відсутності витоку газу, чергові провели повторні перевірки.

Начальник аварійно-диспетчерської служби Олексій Ткаченко підсумував, що програма заняття була виконана в повному обсязі, відповідно до теми та наданих ввідних. Аварійно-диспетчерська служба впоралась з поставленою задачею.

Завдяки таким навчанням відпрацьовуються дії диспетчера, оперативність доїзду до місця виклику, швидкість ліквідації аварії та вміння надавати невідкладну допомогу. Під час тренування також узгоджується взаємодія газовиків зі службами міста, щоб з’ясувати спільну готовність до дій в умовах виникнення надзвичайних ситуацій.

За результатами заняття відповідальні особи оцінюють рівень підготовки працівників та виявляють окремі недоліки, над усуненням яких служба працює в подальшому.

Коментарі не дозволені.