АТ “ПОЛТАВАГАЗ” відновило газопостачання до Вічного вогню за власний кошт

Останнім часом в інтернет-ресурсах активно поширюється тема щодо відсутності Вічного вогню у Меморіальному комплексі героям-авіаторам, що в авіамістечку обласного центру. На жаль, журналісти, не вивчивши досконало питання, зробивши хибні висновки, своїми судженнями дезінформували жителів міста.

Так, ще 8 січня 2020 року до аварійно-диспетчерської служби АТ “Полтавагаз” надійшла заявка від двірника ЖЕУ-2 про нестабільне горіння Вічного вогню по вул. П. Юрченка, 4. Прибувши на виклик, аварійна бригада “Полтавагазу” обстежила систему газопостачання і виявила несправність та витік природного газу на пальнику й, відповідно, для недопущення аварійної ситуації та виникнення загрози здоров’ю і життю мешканців даної території ліквідувала його шляхом встановлення інвентарної заглушки. Про це 9 січня 2020 року, відповідно до вимог пункту 5.7 розділу V Правил безпеки системи газопостачання, затверджених наказом Міністерства енергетики та вугільної промисловості України №285 від 15.05.2015 року, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України від 08.06.2015 року на №674/27110, офіційними листами повідомлено балансоутримувача — КП “Декоративні культури” Полтавської міської ради, а також виконком Полтавської міськради, Київську районну в м. Полтаві раду та Головне управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Полтавській області.

Слід зазначити, що власник (балансоутримувач) КП “Декоративні культури” протягом багатьох років ігнорував, не забезпечував належного технічного обслуговування обладнання із залученням організацій, що мають відповідний дозвіл та ліцензію на виконання даних робіт. Натомість Акціонерне товариство “Полтавагаз”, розуміючи значення цього вогню для містян, постійно, протягом багатьох років, за власний рахунок забезпечувало технічний нагляд за його безперебійною роботою, ремонтувало, очищувало газовий пальник від різноманітного сміття, яким захаращують його відвідувачі Меморіалу та мешканці прилеглих будинків. Тоді як балансоутримувач не мав бажання належним чином про нього дбати і взагалі не виділяв коштів на ремонт і технічне обслуговування даного обладнання.

 Незважаючи на це, “Полтавагаз” готовий і надалі забезпечувати безперебійну та безаварійну роботу системи газопостачання Меморіального комплексу героям-авіаторам за умови співпраці та дотримання власником (балансоутримувачем) – КП “Декоративні культури” – Правил безпеки систем газопостачання, організації ним належного технічного обслуговування обладнання Вічного вогню, розташованого по вулиці Петра Юрченка в м.Полтаві.

Тому для відновлення розподілу природного газу балансоутримувачу — КП “Декоративні культури” – необхідно, в першу чергу, мати бажання для усунення аварійної ситуації та, провівши певні ремонтні роботи, звернутися до АТ “Полтавагаз”.

Власне ж відновлення газопостачання (розподілу природного газу) здійснюється Оператором ГРМ протягом двох робочих днів у містах та п’яти календарних днів у сільській місцевості за письмовим зверненням.

На сьогоднішній день жодних звернень щодо відновлення роботи Вічного вогню від КП “Декоративні культури” не надходило.

Схоже, балансоутримувач зовсім не зацікавлений у подальшій роботі Меморіалу з функціонуванням Вічного вогню, цим самим демонструючи свою зневагу до історичної пам’яті, символічності факелу та нівелюючи саме призначення пам’ятника військовим авіаторам.                                                      

Коментарі не дозволені.