Звернення до журналістів!

Шановні пані та панове, у своїй роботі ви керуєтеся стандартами журналістики, Законом України “Про інформацію”, етичним кодексом українського журналіста і т.п.. Точніше, маєте керуватись, але чомусь іноді нехтуєте цими правилами.

Останнім часом зустрічаємо чимало матеріалів з елементарним порушенням балансу думок. Але ж це так важливо, надати людям об’єктивну інформацію та роз’яснити чому ж виникла ситуація і як вирішити проблему. Якщо ж ви подаєте матеріал однобоко, то чи маєте стосунок до журналістики взагалі?

Крім цього, закликаємо перевіряти наявність інформаційних приводів та коректно формулювати питання. Неодноразово отримували дзвінки з такими проханнями: “А підкажіть, за адресою … газ відключать? Чи сьогодні, чи завтра, чи взагалі щось плануєте?”. Запам’ятайте, працівники АТ “Полтавагаз” реагують на виклики постфактум, або ж проводять планові роботи за адресами на які укладені договори на технічне обслуговування з власниками та балансоутримувачами. 

Також знаходимо матеріали, які мають приблизно такий текст: “Отримати коментар від представників АТ “Полтавагазу” нам не вдалося”. Зателефонувавши до редакції і задаючи цілком логічне питання: “А куди ви телефонували? Хто вам відмовив у наданні коментаря?”, чуємо у відповідь “Та на ЯКИЙСЬ стаціонарний номер телефонували, там ніхто не відповів”.

Хочемо нагадати, що для нашої з вами співпраці необхідно лиш зателефонувати за номером 60-63-15 та попросити надати інформацію з питання, що вас цікавить. Прессекретар не відмовляє у коментуванні будь-яких ситуацій, що мають стосунок до товариства і навіть самостійно перетелефоновує аби надати достовірну інформацію, яку до цього перевіряє у фахівців, компетентних у вашому питанні. Крім того у більшості полтавських редакцій є мобільний номер прессекретаря. Якщо немає у вашій, то наберіть на стаціонарний і попросіть його надати. Це абсолютно нескладно, а скільки проблем вирішує.

І наостанок просимо перевіряти імена, прізвища та посади тих, у кого берете інтерв’ю, аби потім не виходили матеріали зі спотвореною інформацією про джерело інформування.
Дякуємо за увагу! Сподіваємось на ваше розуміння та вміння аналізувати й викорінювати свої помилки. Завжди раді співпраці й готові відповідати на будь-які зважені та розумні питання.

Пресслужба АТ “Полтавагаз”

Коментарі не дозволені.