ДО УВАГИ НОВИХ СПОЖИВАЧІВ ПРИРОДНОГО ГАЗУ ТА ТИХ, ХТО ТРИВАЛИЙ ЧАС ГАЗОМ НЕ КОРИСТУЄТЬСЯ

7 березня 2020 року набрала чинності постанова Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, яка передбачає мінімальну плату за розподіл природного газу для певних категорій споживачів.
Нововведення стосується нових споживачів та/або домогосподарств, що мають період споживання природного газу менший ніж дев’ять місяців, а також домогосподарств, які тривалий час не користувалися газом, в тому числі яким припинено розподіл газу, але вони не від’єднані від системи газопостачання.


Згідно з постановою НКРЕКП № 580 від 6 березня 2020 року, для нового споживача та/або його об’єкта, що має фактичний період споживання природного газу менший ніж дев’ять місяців (крім об’єктів споживачів, що не є побутовими), або за умови відсутності споживання природного газу споживачем та/або його об’єктом протягом усього попереднього газового року річна замовлена потужність споживача (його об’єкта) визначається Оператором ГРМ на рівні:
39 куб. м – для об’єкта побутового споживача, на якому природний газ використовується тільки для приготування їжі;
126 куб. м – для об’єкта побутового споживача, на якому природний газ використовується для підігріву води та приготування їжі;
314 куб. м – для об’єкта побутового споживача, на якому природний газ використовується комплексно, у тому числі для опалення, або об’єкта споживача, що не є побутовим.
Розмір мінімального щомісячного платежу (грн/міс.) можна розрахувати за формулою:
для домогосподарства з газовою плитою: мin = 39 м³ ∗ тариф на доставку/12 місяців;
для домогосподарства з газовою плитою та колонкою: мin = 126 м³ ∗ тариф на доставку/12 місяців;
для домогосподарства, де природний газ використовується комплексно: мin = 314 м³ ∗ тариф на доставку/12 місяців.
Нагадуємо, що тариф на розподіл (доставку) природного газу для АТ «Полтавагаз» встановлено у розмірі 1,14 грн за 1 м куб. за місяць (з ПДВ) у першому півріччі та 1,43 грн за 1 м куб. за місяць (з ПДВ) у другому півріччі 2020 року.
Оновлені рахунки споживачі отримають у квітні.
За січень, лютий та березень таким споживачам буде здійснено перерахунок. Для цього не потрібно писати окремих заяв чи звертатися до Кол-центру.

Коментарі не дозволені.