АТ «ПОЛТАВАГАЗ» ЗАСТЕРІГАЄ: САМОВІЛЬНЕ ВТРУЧАННЯ В ГАЗОВУ СИСТЕМУ ПРИЗВОДИТЬ ДО АВАРІЙНИХ СИТУАЦІЙ!

Минулими вихідними 70 квартир багатоповерхівки, що на вулиці Миру,1 у м.Полтаві, залишилися без газу. Причиною стало самовільне втручання в систему газопостачання одного з мешканців цього будинку. Горе-майстер вирішив самотужки відремонтувати газову колонку та, переплутавши шланги місцями, замість газової системи випадково підключився до водопровідної. Результатом такого ремонту стало заповнення системи газопостачання водою.

Повідомлення про цю ситуацію надійшло до аварійно-диспетчерської служби АТ «Полтавагаз» 13 червня. Оперативно прибувши на виклик, аварійна бригада виявила, що  господар однієї з квартир намагався відремонтувати кріплення газової колонки і замінити димовідвідну трубу. Він помилково під’єднав до газового приладу шланг для подачі води, а коли зрозумів, що накоїв, самостійно перекрив вхідну засувку системи газопостачання, припинивши розподіл природного газу в житловий будинок.

З метою уникнення аварійної ситуації фахівці АТ «Полтавагаз» встановили на засувці газопроводу вводу міжфланцеву глушку з інвентарною пломбою. Про подію листами повідомили  правоохоронні органи – відділення поліції №2 Полтавського ВПГУНП в Полтавській області, балансоутримувача – КП «ЖЕО-2», а також виконавчий комітет Полтавської міської ради, Подільську районну раду в м. Полтаві та Головне управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Полтавській області.

Тепер для ліквідації наслідків несанкціонованого втручання в газову мережу необхідно буде проводити технічне обстеження всієї внутрішньобудинкової системи газопостачання, обладнання і пристроїв, а також значний комплекс відновлювальних робіт. Передусім видалити воду, яка заповнила газопровід. Потім очистити газові труби та обладнання у квартирах від наслідків потрапляння води, випробувати їх на герметичність тощо. Тільки після цього можна буде відновити розподіл  природного газу до осель споживачів.

До речі, всі збитки, за законом,  має відшкодувати саме винуватець інциденту, який своїми діями, всупереч Правилам безпеки систем газопостачання, скоїв аварійну ситуацію на газорозподільній системі, що могла спричинити навіть вибух газу в будинку.

Для відновлення розподілу природного газу власникам (балансоутримувачам, орендарям) будинку необхідно: безумовно дотримуватись Правил безпеки системи газопостачання, усунути аварійну ситуацію (провести ремонтні роботи) та надати доступ до приміщень (квартир), де знаходяться газові мережі і прилади. Відновлення газопостачання (розподілу природного газу) буде здійснено Оператором ГРМ протягом двох робочих днів за письмовим зверненням.

На жаль, подібні випадки несанкціонованих втручань в систему газопостачання, всупереч вимогам державних нормативних актів  та здоровому глузду, не рідкість. Деякі  споживачі, не маючи  відповідної технічної освіти, дозволів і взагалі елементарного поняття про систему газопостачання, самостійно проводять установку, переміщення і заміну газового обладнання, наражаючи на небезпеку себе та оточуючих мешканців будинку. Таке грубе порушення елементарних правил безпеки може стати причиною не тільки відсутності розподілу газу, але й нещасних випадків, часом з трагічними наслідками.

АТ «Полтавагаз» вкотре наголошує: самовільне втручання в систему газопостачання – це порушення законодавства України, що тягне за собою адміністративну та кримінальну відповідальність. Споживачі природного газу зобов’язані неухильно дотримуватися вимог Правил безпеки систем газопостачання!

Будьте завжди пильними при користуванні газом у побуті. Це збереже життя і здоров’я вам і вашим близьким.

Коментарі не дозволені.