Так що ж таке плата за розподіл?

Нововведення при оплаті за газ та його розподіл відбулися з 1 січня 2020 року. На загальнодержавному рівні вирішено розділити оплату за ці послуги на дві платіжки. Таке рішення прийняте для збільшення конкуренції на товарному ринку газу, а споживачі тепер можуть змінити постачальника на вигідного саме їм. АЛЕ! Неважливо, у кого Ви купуєте товар, доставка здійснюється одними й тими ж мережами за одну й ту саму оплату.

Пройшло майже пів року, але є споживачі, які до сих пір відмовляються сплачувати за розподіл природного газу, по різному аргументуючи свою позицію. На основі найпоширеніших питань адресованих АТ “Полтавагаз”, давайте остаточно розберемося з непорозумінням між споживачами та Оператором ГРМ.

Чому я тепер ще й за трубу буду платити? Я за куби плачу й так.

Вартість послуги з розподілу природного газу завжди була складовою ціни за природний газ та сплачувалась усіма споживачами. Раніше за 1 м куб. значилася із врахованою ціною за доставку. Давайте для прикладу порівняємо ціну за 1 м куб. у травні 2019 року (8,37 грн. – з них 0,80 грн. за розподіл) та у травні 2020 року (2,95 грн. – ціна за розподіл не включена, вона нараховується окремо Оператором ГРМ АТ “Полтавагаз” на законодавчому рівні). Оплату за розподіл розділили рівними частинами, аби взимку зменшити фінансове навантаження на споживачів при оплаті за комунальні послуги.

Якщо ж взяти до уваги сферу, що не має стосунку до енергетики, то у вартості товару також є складова його доставки. Наприклад, вартість транспортування від виробництва до магазину включена у ціну на одяг чи взуття. Замовляючи через інтернет у виробника, ви все одно сплачуєте пошті окремо за доставку товару.

Я не підписував ніякого договору, а отже нічого не зобов’язаний.

Договір на розподіл природного газу укладається на безстроковий період на умовах Типового договору розподілу природного газу, затвердженого постановою НКРЕКП від 30 вересня 2015 року № 2498. Це гарантує забезпечення доставки природного газу, що належить газопостачальнику, до споживача, а також користування природним газом на законних підставах. Підтвердженням приєднання до умов договору є: підписана та повернута на нашу адресу заява-приєднання та/або сплачений вами рахунок Оператора ГРМ за послуги розподілу природного газу, та/або фактичне споживання природного газу.

Мій дід за власні кошти прокладав ці труби, а значить вони по праву мої. То чому я маю платити за них знову?

Газорозподільна мережа – це не лише газопровід на вашій вулиці, вашому подвір’ї чи у вашій квартирі. Доставити газ неможливо без трубопроводів високого, середнього та низького тиску й обладнання для них. Мережа постійно під контролем фахівців, а це гарант безперебійного та безпечного розподілу газу до ваших помешкань. У газопроводах під тиском перебуває горюча газова суміш, і якщо залишити її без нагляду, вона становитиме загрозу людським життям. Ви платите не “за труби”, а відповідно за свою безпеку та комфорт.

Чому я повинен платити за розподіл, якщо я не користуюся газом? У будинку ніхто не живе.

Раніше справді платили лише ті, хто користувався газовими мережами. Виходить вони платили й за готовність системи доставляти газ тим, хто тимчасово не користувався ним. Тепер усі, хто користується газом або планує користуватись, мають сплачувати за обслуговування газової мережі. Адже кожен споживач, який під’єднаний до системи газопостачання може у будь-який час користуватися блакитним паливом. Споживачі сплачують кошти за це, а Оператор ГРМ – обслуговує мережі та забезпечує їх цілодобову готовність та безпеку.

У всіх сферах для доставки товару використовується мережа, яку необхідно утримувати та обслуговувати. Це стосується електроенергії, води, тепла і т. д. Все це оплачується споживачами в кінцевому розрахунку вартості товару.

Тож робимо висновки. Вартість послуги з розподілу природного газу не є додатковою, вона завжди була включена до ціни за природний газ. Також звертаємо увагу, що як і на всі інші комунальні послуги, на оплату з розподілу державою надається субсидія тим споживачам, у кого вона є.

Ваша безпека — понад усе. Газова мережа постійно знаходиться під наглядом, а її обслуговування — це постійні витрати. Відповідно кожен споживач також відповідальний за їх утримання задля безперебійного газопостачання. Саме тому своєчасна оплата за розподіл природного газу така важлива.

Пресслужба АТ “Полтавагаз”

Коментарі не дозволені.