Важливість укладення договорів на технічне обслуговування

АТ “Полтавагаз” уклало черговий договір на технічне обслуговування внутрішньобудинкового газопроводу.

16 червня мешканці 52-х квартир багатоповерхівки за адресою вул. Миру, 1 на спільному зібранні обрали уповноважену особу та прийняли рішення забезпечити догляд газових систем свого будинку, уклавши договір з Оператором ГРМ.

Відповідно до Кодексу газорозподільних систем, технічне обслуговування та поточний ремонт внутрішньобудинкових газових мереж у багатоквартирному будинку здійснюється на умовах договору, укладеного між співвласниками або особою, уповноваженою на це співвласниками, і організацією, що має право на виконання таких робіт. (Додано до тексту)

Згідно з Правилами безпеки систем газопостачання, усі складові газової мережі необхідно своєчасно обслуговувати та за необхідністю ремонтувати. Це гарантує безпеку споживачів блакитного палива. Газопровід у квартирах обслуговується коштом власників помешкання. Газопровід, що розташований від підводу до будинку та далі по вулиці, — коштом Оператора ГРМ. А ось газопровід, що об’єднує два вищезазначених, абсолютно ніким не обслуговується. 70% внутрішньобудинкових газових мереж у Полтаві— в аварійному стані.

Ще з 2012-го року наше товариство звертається до ЖЕО №2 як до балансоутримувача, а з 2016-го — до усіх можливих органів самоврядування, але у відповідь отримує лише відписки про те, що це або не їх компетенція, або співвласники мають вирішувати дані питання самостійно. Але ж для вирішення проблеми, про неї необхідно інформувати, що власне АТ “Полтавагаз” робив неодноразово. Міська влада у відповідях на листи посилається на Закон України “Про житлово-комунальні послуги”, де немає поняття “балансоутримувач”, але жодних роз’яснень що ж означає цей Закон для населення не було проведено ні на місцевому, ні на загальнодержавному рівнях.

Звертаємося до усіх споживачів, які проживають у багатоповерхівках. Подбайте про свою безпеку! Оберіть організацію, якій ви довіряєте й котра має право обслуговувати газові мережі та укладіть відповідний договір, адже це гарант вашого спокою та безперебійного розподілу природного газу.

Пресслужба АТ “Полтавагаз”

Коментарі не дозволені.