Мешканці багатоповерхівок продовжують укладати договори на обслуговування будинкових газопроводів

Цими днями мешканцям багатоквартирних будинків, що на вулиці Соборності, 40 та Чорновола, 2 в м. Полтаві, відновили розподіл природного газу. Це стало можливим після підписання актів розмежування балансової належності та експлуатаційної відповідальності сторін і договорів на експлуатацію складових газорозподільної системи між уповноваженими особами співвласників цих будинків та АТ «Полтавагаз».

Нагадаємо, що припинення газопостачання за вказаними адресами відбулося 25 червня  внаслідок витоку газу на внутрішньобудинковому газопроводі по вулиці Чорновола,2. Працівники газорозподільної компанії, оперативно прибувши на виклик, провели необхідні роботи з ліквідації аварійної ситуації та встановили  на вводі в будинок інвентарну заглушку. Таким чином, без блакитного палива залишилися 64 квартири будинку, що на вул. Чорновола, 2, та 8 квартир будинку № 40 на вулиці Соборності, які об’єднані спільною мережею газопостачання.

Разом з цим з’ясувалося, що у жителів вказаних багатоповерхівок відсутні договори на технічне обслуговування внутрішньобудинкових мереж  з відповідною ліцензованою організацією, а отже й  немає можливості усунути несправності та відновити газопостачання.

Щоб вирішити проблему, співвласники цих багатоквартирних будинків провели загальні збори, де вирішили доручити обслуговування внутрішньобудинкових газових мереж місцевому оператору ГРМ та обрали уповноважених осіб, які й підписали з АТ «Полтавагаз» всю необхідну документацію. Після цього фахівці товариства здійснили комплекс відповідних робіт і відновили газопостачання.

Вкотре нагадуємо споживачам, які проживають у багатоповерхівках:  відповідальність за стан газових мереж всередині будівель покладено на їх власників. Це перебачено низкою законодавчих та нормативно-правових актів, зокрема, Законом України «Про житлово-комунальне господарство», Правилами безпеки систем газопостачання та Кодексом ГРМ. Відсутність регулярного технічного обслуговування внутрішньобудинкової системи газопостачання призводить до погіршення її стану та аварійних ситуацій. Тож не зволікайте з обранням організації, якій ви довіряєте й котра має право обслуговувати газові мережі, й укладіть з нею відповідні договори. Це запорука вашої безпеки та безперебійного розподілу природного газу до ваших осель.

Коментарі не дозволені.