Встановлення індивідуальних приладів обліку для побутових споживачів

Особливості встановлення газових лічильників споживачам визначаються Законом України «Про забезпечення комерційного обліку природного газу».

Відповідно до ст.3 цього Закону, фінансування робіт з оснащення лічильниками газу населення можливе за рахунок:

  • коштів суб’єктів господарювання, що здійснюють розподіл природного
  • газу на відповідній території;
  • коштів відповідного бюджету, крім фінансування з місцевих бюджетів;
  • інших джерел, не заборонених законодавством.

Цією ж статтею Закону закріплене право побутових споживачів забезпечувати встановлення індивідуальних лічильників самостійно. При цьому порядок і розміри компенсації витрат на придбання та встановлення  приладів обліку природного газу визначаються Кабінетом Міністрів України.

Що ж стосується встановлення приладів обліку коштом Оператора ГРМ, то постановою Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, від 24.12.2019 №3081 затверджено План розвитку газорозподільної системи на 2020 – 2029 роки газорозподільного підприємства АТ «Полтавагаз» та визначено джерела фінансування, де кошти на встановлення індивідуальних лічильників газу у 2020 році не передбачено.

Нині очікуємо на схвалення НКРЕКП Інвестиційної програми АТ «Полтавагаз» на 2021 рік. Якщо в ній державний регулятор врахує можливість безкоштовного встановлення лічильників газу споживачам у наступному році, ми про це обов’язково  повідомимо на своїх інформаційних ресурсах.

Коментарі не дозволені.