У багатоповерховому житловому будинку за адресою вул. Соборності, 26/14 у м. Полтаві, відсутній розподіл природного газу

19 листопада 2020 року за цією адресою фахівці АТ «Полтавагаз» проводили зварювальні роботи на газорозподільній мережі. У зв’язку з виконанням цих робіт було тимчасово припинено розподіл газу і до квартир, адже всі вони підключені до одного газопроводу. Мешканців про відсутність розподілу попередили завчасно в оголошеннях на під’їздах будинку. Також офіційними листами було проінформовано балансоутримувача будинку (ЖЕО№2) та органи місцевого самоврядування.

Відповідно до Правил безпеки систем газопостачання, всі об’єкти систем газопостачання і газове обладнання перед їх підключенням до діючих газопроводів, а також після ремонту підлягають зовнішньому огляду, опресовуванню повітрям та перевірці на відсутність порушень умов експлуатації. Тому для відновлення розподілу природного газу власники помешкань або їхні представники (повнолітні члени сім’ї) зобов’язані надати фахівцям газової компанії доступ до своїх газових приладів і пристроїв.

Після завершення робіт, працівники АТ «Полтавагаз» провели обхід квартир з метою перевірки технічного стану газових мереж і приладів та технічної документації на них. У деяких мешканців будинку виявили порушення. До багатьох осель працівників газорозподільної організації власники не допустили взагалі.

Оперативно відновити розподіл газу вдалося до квартир лише одного під’їзду, де працівники газової компанії отримали безперешкодний доступ до всіх помешкань і не виявили жодних порушень Правил безпеки систем газопостачання. Ще до семи під’їздів через відмову жителів у доступі до квартир відновити розподіл природного газу не вдалося.

АТ «Полтавагаз» звертається до споживачів з проханням дотримуватися Правил безпеки систем газопостачання та допустити до своїх осель фахівців підприємства з метою перевірки належного стану газових мереж та приладів. Адже це важливо для попередження аварійних ситуацій, що можуть призвести до трагічних наслідків. Пам’ятайте, що справна внутрішньобудинкова система газопостачання та належна експлуатація газових приладів – це запорука вашої безпеки та безпеки ваших близьких.

Також закликаємо журналістів об’єктивно висвітлювати ситуації, пов’язані з відключенням будинків від газопостачання. Просимо не заважати роботі працівників газової служби, які працюють на об’єктах, та враховувати діючі Правила безпеки систем газопостачання. На ваші питання вам завжди готові відповісти у пресслужбі, яка уповноважена на це. Номери для зв’язку є у кожної редакції полтавських ЗМІ.

Коментарі не дозволені.