Про перевірку димових каналів та вентиляції

Справність димових та вентиляційних каналів (ДВК) надзвичайно важлива для споживачів газу. Відсутність контролю за технічним станом ДВК, а в результаті – порушення тяги та загазованість приміщень – значно збільшує ризик виникнення аварійних ситуацій та нещасних випадків: вибухів, пожеж і отруєнь чадним газом.

Особливо пильними треба бути користувачам газових приладів з відводом продуктів згорання в димоходи – газових котлів та водонагрівачів.

Правила безпеки систем газопостачання (розділ V, глава 5, пункт 5.10) зобов’язуютьвласників (балансоутримувачів та/або орендарів) будинків проводити обов’язкову періодичну перевірку димових та вентиляційних каналів, оголовків димоходів та, за потреби, своєчасно їх ремонтувати.

Звертаємо увагу, що АТ «Полтавагаз» не надає послуги з перевірки димоходів. Перевіркою, обстеженням та ремонтом ДВК займаються фахівці спеціалізованих організацій, що мають на це дозвіл Державної служби України з питань праці, – так звані пічники. Це передбачено Правилами безпеки систем газопостачання (розділ V, глава 6, п.6.1).

Періодичність виконання цих робіт:

– згідно з документацією заводів-виробників газового обладнання щодо його експлуатації;

– після кожного випадку порушення тяги.

Загалом для ДВК, які працюють сезонно, – не рідше одного разу на рік (до початку опалювального сезону). Одночасно з димовими обслуговуються і вентиляційні канали.

Мешканці приватних будинків мають періодично підрізати гілки дерев, що торкаються димоходу. А в зимовий період щонаймеше один раз на місяць оглядати оголовки димоходів, щоб запобігти їх обмерзанню та закупорці.

У випадку несправності ДВК в будинку спеціалізована організація оформлює відповідний акт перевірки, інформує споживача про небезпеку користування газом і передає копію акту в газорозподільну компанію. В такому разі, АТ «Полтавагаз» зобов’язане, до усунення порушень у роботі димових чи вентиляційних каналів, тимчасово припинити розподіл природного газу до житлового приміщення.

Також нагадуємо про заборону експлуатації газових апаратів з відводом продуктів згорання в димоходи під час сильних вітрів та атмосферних опадів. При надмірній вологості та вітряній погоді тяга суттєво погіршується, а в окремих випадках може утворитися так звана “зворотна тяга”.

Пам’ятайте, що дотримання елементарних правил — одна із складових попередження нещасних випадків.

Коментарі не дозволені.