На сьогодні АТ «Полтавагаз» обслуговує 664 ГРП та 2008 ШРП

Перш ніж потрапити до наших домівок, газ прямує газопроводами під різним тиском: високим, середнім та низьким. До споживачів він надходить під низьким тиском, бо саме на це розраховане газове обладнання в оселях. Знижують тиск до побутового рівня та підтримують його в заданих параметрах ГРП та ШРП.

ГРП (газорегулюючий пункт) і ШРП (газорегулюючий пункт шафового типу) – одні з найважливіших складових газорозподільної системи. Вони включають в себе цілий комплекс технологічного обладнання, призначеного для:

– редукування тиску газу в системах газопостачання, що подається від газорозподільних станцій до помешкань споживачів;

– автоматичного відключення подачі газу при аварійних підвищенні і падінні вихідного тиску;

– комерційного обліку витрат газу.

Газорегулюючі пункти споруджуються на міських розподільних газопроводах, а також на території промислових і комунально-побутових підприємств із розгалуженою мережею газогонів. Завдяки цьому обладнанню газ під аварійним тиском (понад допустимий) не надходить у розподільні та внутрішні (у тому числі внутрішньобудинкові) газопроводи.

Шафові газорегулюючі пункти (ШРП) – жовті шафи з написом «Вогненебезпечно. Газ» – регулюють, знижують та підтримують стабільний тиск газу в газорозподільних системах. Від них, зокрема, залежить безпечна робота газових плит, котлів та водонагрівачів.

На сьогодні АТ «Полтавагаз» обслуговує 664 ГРП та 2008 ШРП.

Задля безперебійного та безаварійного розподілу природного газу фахівці компанії періодично проводять їх технічне обслуговування, регулювання запірних та скидних клапанів і поточний ремонт.

Коментарі не дозволені.