Щодо передачі показників лічильника при зміні постачальника

Із запровадженням вільного  ринку  газу з 1 серпня 2020 року споживачі отримали можливість змінювати газопостачальника, обираючи його на власний розсуд. При цьому функції розподілу природного газу та забезпечення безаварійної і безперебійної роботи систем газопостачання, як і раніше, залишаються за газорозподільними компаніями, зокрема, АТ «Полтавагаз».

Перехід на договірних умовах до іншого постачальника газу не означає зміну взаємовідносин споживачів із Оператором ГРМ.  Побутові споживачі, як і раніше, згідно з Типовим договором розподілу природного газу, зобов’язані щомісяця станом на 1 число знімати фактичні показники лічильника газу та протягом п’яти діб (до 5 числа включно) обов’язково надавати їх АТ «Полтавагаз» у зручний для них спосіб.

 Оператор ГРМ в установленому законодавством порядку на основі  даних показників передає щомісяця інформацію про об’єм розподіленого споживачеві (спожитого ним) природного газу за відповідний період Оператору ГТС з метою її використання постачальником споживача.

При переході споживача від однієї газопостачальної компанії до іншої, кожна з них бере до уваги дані з Інформаційної платформи Оператора ГТС про середнє добове споживання у розрахунковому місяці. Це необхідно для формування кожним постачальником індивідуальних рахунків за спожитий газ.

Наприклад, споживач 15 січня розірвав договір з постачальником “1” та 16 січня уклав його з постачальником “2”. Постачальник “1” бере за основу середньодобове споживання (м куб./доба), яке вказується Оператором ГРМ на вищезгаданій Інформаційній платформі, множить на 15 (дні) та отриману суму множить на свій тариф. Те ж саме робить і постачальник “2”, але вже проводить розрахунки за наступні 16 днів та з урахуванням свого тарифу.  Таким чином споживач отримує два рахунки від різних постачальників та сплачує відповідну суму за спожитий природний газ у січні кожному з них окремо.

Коментарі не дозволені.