Про «розбавлений» газ у газопроводі

Час від часу до АТ «Полтавагаз» надходять скарги від споживачів на нібито «розбавлений» газ, коли на підігрів чайника потрібно більше часу і блакитного палива, ніж зазвичай, а при увімкнутому на повну потужність котлі батареї залишаються ледь теплими.

         Чи може Оператор ГРМ втрутитися в газорозподільну систему з тим, щоб розбавити газ?

Однозначно – ні. Адже будь-які дії, пов’язані зі зміною складу газу, загрожують аварійними ситуаціями та навіть нещасними випадками. А діяльність газорозподільних підприємств, в тому числі АТ «Полтавагаз», навпаки, спрямована на забезпечення безаварійної та безперебійної роботи систем газопостачання, а отже безперешкодного й безпечного розподілу газу до осель споживачів.

 АТ «Полтавагаз» отримує природний газ у свої газорозподільчі мережі від Оператора ГТС, який щотижня надає паспорти фізико-хімічних показників природного газу, де зазначено компонентний склад, теплоту згорання, густину та інші параметри палива. У складі АТ «Полтавагаз» діє атестована виробнича лабораторія, яка постійно проводить відбір проб та аналіз природного газу в газорозподільчій мережі на території ліцензованої діяльності товариства і стежить за їх відповідністю державним стандартам. Результати фізико-хімічних показників систематично оприлюднюються на офіційному сайті АТ «Полтавагаз».

 Варто знати, що у складі природного газу частка кисню, згідно з вимогами Кодексу ГТС, не повинна перевищувати 0,02%. Якби природний газ розбавляли киснем, то це б неминуче призвело до утворення повітряних пробок у газопроводі і, як наслідок, затухання газу на пальнику та загазованості приміщення. Додавання в природний газ азоту спричинило б відрив полум’я на пальниках, що, знову ж таки, загрожує витоком газу, пожежею або вибухом. Крім того, «підмішування» азоту економічно невигідне. Він коштує значно дорожче, ніж природний газ. Хоча азот у незначних кількостях у природному газі присутній (відповідно до Кодексу ГТС, його частка в природному газі, що подається з газотранспортної системи  в газорозподільну, має бути не більше 5% ).

Тож нарікання споживачів  на те, що  газ «гріє» гірше і повільніше, як правило, пов’язані  із технічним станом самих газових плит, котлів та колонок. У таких випадках варто звернути увагу на справність та правильність монтажу і налаштування газових приладів, терміни їх експлуатації, відрегульованість пальників, чистоту конфорок і т.ін.

У  разі виникнення сумнівів щодо якості природного газу споживач може звернутися в АТ «Полтавагаз» із письмовою заявою про проведення додаткової перевірки якісних показників палива. Якщо вони відповідають встановленим нормативам, то виконання цих робіт оплачується споживачем, а якщо ні – то газорозподільним підприємством.

Коментарі не дозволені.