Питання – відповідь


Шановні споживачі природного газу! З питань розрахунків чи заборгованості за спожитий природний газ, отримання субсидій, оформлення договірних відносин звертайтеся до ТОВ «ПОЛТАВАГАЗ ЗБУТ»
На сайті ПАТ «Полтавагаз» в розділі «питання-відповідь» розглядаються питання щодо приєднання до газової мережі, зняття контрольних показників лічильників, виконання аварійних робіт, встановлення та перевірка засобів вимірювальної техніки, реконструкції системи газопостачання, видачі технічних умов, розробки проектної документації, ремонту газового обладнання, планово-технічного обслуговування внутрішньобудинкових газових мереж і т.п.

Шановні споживачі! ПАТ “Полтавагаз” прохає в зверненні вказувати наступні дані:
1) Населений пункт
2) Особистий рахунок споживача
3) Номер телефону для зворотнього контакту

Надана інформація прискорить опрацювання Вашого звернення, та надання вичерпної відповіді по ньому! Дякуємо за розуміння!
 
 
 

«Якими нормативно-правовими актами керується ПАТ «Полтавагаз» у питанні встановлення загальнобудинкових лічильників?»:

 

1. Закон України «Про забезпечення комерційного обліку природного газу» від 16.06.2011р. №3533-VІ

 

2. Кодекс газорозподільних систем, затверджений постановою КМУ від 30.09.2015р. №2494

 

3. Тимчасове положення про порядок проведення розрахунків за надання послуг з газопостачання в умовах використання загальнобудинкового вузла обліку, затверджене постановою КМУ від 16.05.2002р. №620 (зі змінами, внесеними постановою КМУ від 27.01.2016 р. №46)

 

4. Постанова НКРЕКП від 31.03.2016р. №548 «Про затвердження Плану розвитку газорозподільної системи ПАТ «Полтавагаз» на 2016-2025 роки»

 

«Навіщо взагалі встановлюються загальнобудинкові лічильники?»

 

            Встановлення загальнобудинкових лічильників є частиною загальнодержавної програми, спрямованої на вдосконалення обліку енергоносіїв, у тому числі природного газу.

Порядок проведення розрахунків за надання населенню послуг з газопостачання в умовах використання загальнобудинкового вузла обліку затверджено відповідною постановою Кабінету міністрів України ще у 2002 році (Постанова КМУ №620 від 16.05.2002р.)

Згідно Закону України від 16.06.2011р. №3533-VІ «Про забезпечення комерційного обліку природного газу», користування газом із 1 січня 2018 року можливе лише за наявності лічильника. Таким чином запроваджується повний комерційний облік природного газу та здійснення контролю за використанням ресурсів.

Даним законом передбачено три етапи встановлення лічильників для споживачів:

1 етап: до 2012 року приладами обліку має бути забезпечене населення, яке використовує газ комплексно, у тому числі для опалення помешкання;

2 етап: до 2016 року прилади обліку мають бути забезпечені споживачі, які користуються газом для підігріву води та приготування їжі;

3 етап: до 2018 року приладами обліку має бути забезпечене населення, яке використовє газ лише для приготування їжі.

У 2015 році Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП), підрахувала, що для забезпечення індивідуальними лічильниками населення, яке використовує газ у своїх квартирах виключно для приготування їжі, знадобиться більше 10 років і 4,6 мільярдів гривень (в 5 разів більше у порівнянні з витратами на встановлення загальнобудинкових лічильників). По-перше, це не дозволить виконати вимоги Закону України «Про забезпечення комерційного обліку газу». По-друге, – призведе до підвищення ціни на газ і збільшення фінансового навантаження на громадян, тому що вартість встановлення лічильників враховувалась в тарифі на розподіл природного газу.

Враховуючи це, НКРЕКП затвердила газорозподільним підприємствам (яким є і ПАТ «Полтавагаз») відповідні інвестиційні програми, якими передбачено встановлення зазначеній категорії населення загальнобудинкових лічильників.

Інвестиційні  програми містять в собі точний перелік будинків, які мають бути обладнані загальнобудинковим лічильником.

Інвестиційні програми є обов’язковими до виконання!

 

«У Законі України «Про забезпечення комерційного обліку природного газу» йдеться про встановлення індивідуальних лічильників у кожне помешкання»

 

Встановлення лічильників газу здійснюється згідно Закону України «Про забезпечення комерційного обліку природного газу». При цьому законом не передбачені чіткі вимоги до того, які саме лічильники повинні встановлюватися: на групу будинків, загальнобудинкові чи індивідуальні. Однак чітко вказані терміни – 100% забезпечення житлових будинків приладами обліку до 01.01.2018 року.

Водночас, відповідно до розділу ІХ Кодексу газорозподільних систем, який затверджений постановою Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП), №2494 від 30.09.2015р., за ініціативи балансоутримувача (управителя) або Оператора газорозподільних систем (Оператор ГРМ), яким є ПАТ «Полтавагаз», та за їх рахунок в багатоквартирному будинку (гуртожитку) або на групу будинків (гуртожитків), мешканці яких в повному обсязі або частково розраховуються за нормами споживання, або для цілей складання загального балансу споживання природного газу може бути організований та встановлений загальнобудинковий вузол обліку природного газу.

Також установку газорозподільними підприємствами будинкових лічильників газу передбачає Постанова Кабінету Міністрів України від 16.05.2002р. №620. У пункті 4 даної Постанови зазначається, що:

«Ініціювати встановлення будинкового вузла обліку на багатоквартирний будинок, групу багатоквартирних будинків, групу споживачів можуть як власник (власники) такого будинку (таких будинків) (квартир), так і оператор газорозподільної системи. Встановлення будинкового вузла обліку здійснюється згідно з Кодексом газорозподільних систем.

У разі незгоди власника квартири (будинку) розраховуватися за спожитий газ за показаннями будинкового вузла обліку на будинок (групу будинків) він може встановити квартирний лічильник газу (вузол обліку) окремо на квартиру (будинок) за власні кошти»

 

 

«Говорять, що НКРЕКП виділило облгазам кошти на встановлення індивідуальних газових лічильників, а облгази встановлюють загальнобудинкові!»

 

Це не так. Згідно постанови Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП), фінансування робіт з оснащення лічильниками газу населення здійснюється за рахунок коштів газорозподільних підприємств, що передбачені в структурі тарифу на послуги розподілу природного газу, а не за рахунок виділених бюджетних коштів на встановлення індивідуальних лічильників газу. Заходи зі встановлення будинкових лічильників газу та встановлення індивідуальних лічильників газу передбачені у відповідних Планах розвитку газорозподільної системи ліцензіатів на 2016-2025 роки, зокрема у I розділі таких планів – інвестиційних програмах на 2016 рік.

На 2016 рік держрегулятор (НКРЕКП) в інвестпрограмі ПАТ «Полтавагаз» затвердив точний перелік адрес будинків, де мають бути встановлені загальнобудинкові лічильники, і обсяг коштів, необхідних для встановлення такого лічильника по кожному конкретному будинку.

Будинки, які входять до зазначеного переліку, мають бути забезпечені загальнобудинковими вузлами обліку до 01 січня 2018 року.

Якщо ж на зазначені будинки загальнобудинкові лічильники не будуть встановлені до 01 січня 2018 року і в цьому не буде вини оператора ГРМ, розподіл газу таким будинкам має бути припинений.

 

 

«Чому в сусідньому будинку встановили індивідуальні лічильники, а на наш — загальнобудинковий. Хоча будинки однакові і розташовані поряд.»

 

Індивідуальними лічильниками газу забезпечуються багатоквартирні будинки, мешканці яких користуються газом виключно для приготування їжі, якщо:

1)                технічно неможливо зробити монтаж загальнобудинкового лічильника газу на даному будинок:

-         газ у будинок розподіляється через транзитний газопровід (в такому випадку загальнобудинковий лічильник рахуватиме показання мешканців одразу кількох будинків);

- на один будинок йде декілька газових вводів;

2) у більшої частини мешканців уже встановлені індивідуальні лічильники.

 

 

«Чи зобов’язане ПАТ «Полтавагаз» узгоджувати місце та час встановлення загальнобудинкового лічильника? Які документи мають бути надані балансоутримувачу?»

 

Враховуючи те, що будинковий вузол обліку витрат природного газу встановлюється на вже існуючому газопроводі і монтажні роботи не призводять до зміни будь-яких експлуатаційних та правових характеристик мережі чи технічного стану будинку, представники підприємства не зобов’язані узгоджувати з балансоутримувачем/управителем/жильцями місце встановлення вузла обліку, а також надавати будь-яку технічну документацію.

Разом з тим, згідно законодавства, оператор ГРМ зобов’язаний повідомити балансоутримувача будинку (голову ОСББ/ЖЕО) про проведення відповідних робіт і, відповідно, тимчасове обмеження газопостачання за 5 календарних днів.

 

 

 

«Будинки, визначені в інвестпрограмі як такі, на які заплановано встановлення загальнобудинкового лічильника,  позбавлені альтернативи і їхні жильці приречені на загальний для всього будинку прилад в будь-якому випадку?»

Ні. Законодавство дозволяє споживачу встановити в своїй оселі індивідуальний прилад обліку. Будинковий лічильник не є обмеженням для цього. Однак, якщо споживач відмовився від загальнобудинкового лічильника за кошти Оператора ГРМ, індивідуальний може встановлювати лише за власний рахунок. Це передбачено Постановою Кабінету міністрів №620 від 16.05.2002р. (зі змінами, внесеними відповідно до Постанови КМУ №46 від 27.01.2016р.) та Кодексом газорозподільних систем.

 

 

«Чим загрожує для мене відмова від загальнобудинкового лічильника?»

 

            Згідно ст. 3 глави 4 розділу ІХ Кодексу ГРМ, якщо побутовий споживач, який не забезпечений лічильником газу, відмовляється від його встановлення за рахунок Оператора ГРМ (що підтверджується актом про порушення, складеним відповідно до вимог глави 5 розділу ХІ цього Кодексу), фактичний об’єм спожитого (розподіленого/поставленого) природного газу по побутовому споживачу за відповідний календарний місяць визначається за граничними об’ємами споживання природного газу населенням, визначеними у додатку 15 до цього Кодексу. Варто зазначити, що вони більш, ніж в 2 рази, перевищують звичайні норми споживання природного газу на 1 особу.

Надалі ж мешканцям, які відмовилися від встановлення лічильників газу за кошти газорозподільної компанії, необхідно до 01.01.2018р. встановити прилади обліку в квартирах за власні кошти. В іншому випадку, згідно Закону України «Про забезпечення комерційного обліку природного газу», газопостачання їм повинно бути припинено.

 

«Що таке “граничні об’єми”?»

 

Граничні об’єми передбачають норму споживання для одного користувача газу при наявності газової плити та централізованого гарячого водопостачання становить 9,8 м куб. в місяць, замість діючої норми 4,4 м куб., та при наявності газової плити і відсутності централізованого гарячого водопостачання – 18,3 м куб. в місяць, замість діючої норми 7,1 м куб. Тобто, після переведення на граничні норми споживання газу через відмову від встановлення лічильника, розмір платежу за газ у споживача збільшиться більш, ніж в 2 рази:

Додаток 15
до Кодексу газорозподільних систем
(пункт 3 глави 4 розділу ІХ)

ГРАНИЧНІ ОБ’ЄМИ 
споживання природного газу населенням у разі порушення вимог Кодексу газорозподільних систем

Тип та комбінації обладнання

Одиниця виміру

Граничний обсяг споживання

Плита газова за наявності централізованого гарячого водопостачання

м куб. людино-місяць

9,8

Плита газова у разі відсутності централізованого гарячого водопостачання та газового водонагрівача

18,3

Плита газова та водонагрівач

23,6

Опалювально-варильна піч (кухонне вогнище) – на приготування їжі, підігрівання води та інші побутові потреби:

м куб. метрів людино-місяць в міжопалювальний період

включно до трьох мешканців

70

на кожного наступного мешканця

45

Опалювально-варильна піч (кухонне вогнище) на опалення, приготування їжі, підігрівання води та інші побутові потреби:

м куб. м кв. на місяць в опалювальний період

включно до 20 м кв. метрів опалювальної площі

20

на кожний додатковий м кв. опалювальної площі

11

Індивідуальне опалення в будинках, крім будинків, де встановлено опалювально-варильну піч (кухонне вогнище) (на 1 м кв. опалювальної площі)

м куб. м кв. на місяць в опалювальний період

11,0

 

 

«Як рахуватиметься обсяг газу за наявності в будинку різних лічильників (і загальнобудинкового, і індивідуальних)?»

 

            Порядок проведення розрахунків в умовах використання загальнобудинкового вузла обліку визначено Постановою КМУ від 16.05.2002р. №620 (з відповідними змінами, внесеними згідно Постанови КМУ №46 від 27.01.2016).         

У пункті 5 Постанови зазначається:

«Обсяги спожитого мешканцями будинку природного газу, обладнаного будинковим вузлом обліку, визначаються:

1) у будинках, де не встановлено квартирних лічильників газу, — за показаннями будинкового вузла обліку з подальшим розподілом обсягів спожитого газу між споживачами пропорційно кількості осіб, зареєстрованих у квартирі або іншому ізольованому житловому приміщенні;

2) у будинках, де крім будинкового вузла обліку частково встановлено квартирні лічильники газу:

для споживачів, що мають квартирні лічильники газу, — за показаннями таких лічильників;

для споживачів, що не мають квартирних лічильників газу, — за показаннями будинкового вузла обліку, з яких виключаються сумарні показання квартирних лічильників газу, встановлених у цієї групи споживачів, з подальшим розподілом такої різниці оператором газорозподільної системи між споживачами, які не мають квартирних лічильників газу, пропорційно кількості осіб, зареєстрованих у квартирі або іншому ізольованому житловому приміщенні.

У разі розміщення в багатоквартирному будинку об’єктів юридичних осіб або фізичних осіб — підприємців відпуск газу для таких споживачів здійснюється лише у разі встановлення та прийняття в експлуатацію в установленому порядку окремого для них вузла обліку природного газу. Показання таких вузлів обліку виключаються з показань будинкового вузла обліку під час визначення обсягу споживання газу за розрахунковий період.»

Індивідуальні лічильники можуть бути встановлені за власний рахунок, за кошти місцевих бюджетів та за інші, не заборонені законодавством, джерела.

 

“Чим вигідний такий лічильник для мешканців?»

 

1. Не збільшується тариф на газопостачання;

2. Зберігаються субсидії та пільги;

3. Відсутнє зобов’язання споживача надавати щомісячну інформація про об’єми спожитого газу, оскільки лічильники обладнуються засобами дистанційної передачі даних;

4. Будинковий лічильник газу вбереже споживачів від коливань та перерахунків, пов’язаних з невизначеністю норм споживання газу (в тому числі в тих випадках, коли при відсутності в будинку гарячої води робилися перерахунки норм використання газу на її підігрів);

5. Після встановлення загальнобудинкового приладу обліку кожний мешканець багатоквартирного будинку зможе порівняти свої розрахунки та визначитись, чи є економічна необхідність встановлювати індивідуальний лічильник.

 

 
 

Опитувальна анкета

 

Будь ласка, уважно прочитайте та заповніть анкету. Отриману інформацію буде використано для визначення рівня Вашої задоволеності нашими послугами та поліпшення якості нашої роботи. Для цього поставте відповідні позначки (галочку) у таблиці.
 

Оцініть нашу роботу, відповівши на питання:

Питання
Варіанти відповідей
Так
Не в повній мірі
Ні
Спосіб передачі показників зручний для Вас:
1. Особистий кабінет споживача
2. Телефон (автовідповідач)
3. Смс повідомлення
4. Інші способи передачі показників
Чи задовільняє Вас…?
Якість отриманих послуг
Оперативність прийняття рішень з вашого питання
Оперативність виконання робіт
Режим нашої роботи
Відношення співробітників до Вас
Кваліфікація співробітників
Інша діяльність
поліпшилась
не змінилась
стало гірше
Якщо ви звертались до нас раніше, то як на Ваш погляд, змінилась якість наших послуг
Додаткова оцінка (Просимо висловити свою думку, якщо були вибрані варіанти “ні”, “стало гірше”)
Ваші побажання та пропозиції (Будь ласка, в разі не задоволеності нашими послугами вкажіть відділ, та питання з якого у вас виникли проблеми)
Просимо Вас за бажанням залишити контактну інформацію для зворотнього зв’язку
Будь ласка уважно перевірте заповнення анкети.

Питання – відповідь: 1,466 коментарів

 1. Добрий вечір. підскажіть будьласка, мені треба прийняти в експлуатацію газовий котел и плиту таотримати акт.
  Це буде, як підключення чи ремонт?На які кошти мені розраховувати?Дукую.

  • Доброго дня, Віра. Для прийому в експлуатацію газових приладів Вам необхідно звернутися за адресою м.Полтава вул. Сінна 38а, каб.№21. Дякуємо за розуміння.

 2. Доброго дня. Нещодавно нам встановили безкоштовний газовий лічильник. Але розміщення лічильника досить не вдале з точки зору практичності. Лічильник завеликий і висить досить низько. Чи можливо встановлення компактнішого лічильника?
  NOVATOR РЛ G6.0
  Технические параметры:
  Номинальный объемный расход: 6 м3/час
  Максимальный объемный расход: 10 м3/час
  Qmin при соотношении Qmin/Qmax= 1/50 – 0,08
  Порог чувствительности: 0,016 м3/час
  Габаритные размеры: 145х100х98 мм
  Диаметр условного прохода подсоединительных штуцеров: 20 мм
  Масса: 2 кг
  Материал корпусов и роторов: алюминиевые сплавы
  Межповерочный интервал: 5 лет
  Межосевое расстояние: 100 мм

  • Доброго дня, Ігор для детального розгляду та надання повноцінної відповіді по Вашому випадку Вам необхідно звернутися з письмовою заявою до керівника виробничих служб м.Полтава за адресою вул.Сінна 38а каб.№10

 3. Мы проживаем в селе Матяшевка относимся к Великобагачанскому УЕГГ. В доме поставили 5 лет назад 2-контурный газовый котел. Проблем 3 года с теплом в доме и горячей водой не было. Но вот уже второй год мы мерзнем, а летом, не говоря уже о зиме горячей воды вообще нет. Наш дом крайняя точка ГРП нет, и в часы пик котел просто не запускается из-за отсутствия давления газа. То есть с 8 утра и до 21.00 котел фактически не работает, включается нормально уже после 21.00, а то и позже. Мы не раз обращались к слесарю газового хозяйства с начало отопительного сезона, что бы увеличили давление. Ответ был что пока и не так уж и холодно, морозов то нет. Вчера в очередной раз обратились в Великабагачанское отделение и к нам направили слесаря, проверить давление газа. По стечению обстоятельств или еще какой-то неведомой причине когда слесарь приехал котел работал и давление было в норме, а после того как он уехал котел поработал еще пол часа и отключился. Мы платим полную стоимость и хотим получать качественное обслуживание, соответствующее стоимости. Прошу разобраться и дать ответ, что нам делать в создавшейся ситуации, теплые вещи и горячий чай по совету слесаря уже не помогает.

  • Доброго дня. Для розгляду Вашого питання необхідно звернутися письмово до керівника Великобагачанського району за адресою смт. Велика Багачка вул. Воровського, буд.№2д

 4. Скажiть будь ласка,пiсля укладання договору,менi на руки повиннi дати копiю договора чи саму книжку?

  • Доброго дня, Олена. Просимо уточнити який саме Ви маєте на увазі договір. Так як ПАТ “Полтавагаз” займається транспортуванням та розподілом природного газу, а нархування виконує Ваший постачальник ТОВ “Полтавагаза збут”.

    • Повідомляємо, що договір на розподіл природного газу є публічним, з ним Ви можете ознайомитися на сайті ПАТ “Полтавагаз”. Дякуємо за запитання.

 5. Доброго дня. За якою адресою потрібно прийти, щоб оформити на себе абонентські книжку і які документи для цього потрібні

  • Доброго дня, для оформлення абонентської книжки Вам необхідно звернутися до Вашого постачальника ТОВ “Полтавагаз збут”

 6. Які документи необхідні для підписання договору на постачання газу до приватного будинку?

  • Доброго дня, Віктор. Повідомляємо, що ПАТ “Полтавагаз” займається розподілом та транспортуванням природного газу, постачальником являється ТОВ “Полтавагаз збут” тому з приводу підписання договору на постачання природного газу просимо звертатися до них. Дякуємо за розуміння.

 7. Хочу переробити газовий котел на дрова нужно розрішення газовиків в кого запитувать

  • Доброго дня, Олександр. Повідомляємо, що втручання в роботу газових приладів суворо заборонено згідно Правил безпеки систем газопостачання. Дякуємо за розуміння.

 8. Добрый вечер ! Пришел непонятно откуда взятый долг, человек на которого оформлен личный счет уехал в долгосрочную командировку, но перед этим написал заявление о прекращении потребления газа на время его отсутствия. И самое интересное пропало куда то у него наличие счетчика соответственно поставили автоматом фиксированный тариф сумой в 167 гривен в месяц и вуаля — долг еще и задним числом от даты написания заявления на сегодняшний день сумой свыше 800 грн. С просьбой разобраться Полтавагаз махает в сторону Полтавагазбыта , Полтавагазбыт в сторону Полтавагаза. На вас конечно в качестве превинтивного метода за мошеничество и шантаж не мешало бы уже заявить с коллективным иском в несколько миллионов долларов за моральный и др. ущерб !!! Достали своими вымышленными долгами и аферизмом !!! Ужасный сервис обслуживания ваших организаций !!!

  • Доброго дня, Андрій. Повідомляємо, що ПАТ “Полтавагаз” займається розподілом та транспортуванням природного газу. Нарахування та розрахунки Ви виконуєте до постачальника ТОВ “Полтавагаз збут”. Тому з питання заборгованості та перерахунків необхідно звертатися до них. Дякуємо за розуміння.

 9. Здравствуйте подскажите пожалуйста,в г.Миргород не делают сверку и не меняют абон .книжку без акта печника .законно ли это

  • Доброго дня, Олег. Повідомляємо, що звірку в відділенні за місцем проживання Вам повинні виконати, для більше делального роз’яснення і вирішення питання просимо звернутися до керівника Миргородського РГП. Дякуємо за розуміння.

 10. Добрый вечер, утеряна книжка по оплате. Как посчтитать тариф ноябрь и декабрь по счетчику, если есть один льготник ” дети войны.” Сколько за метр. куб? хочу заплатить через Приват24.

  • Доброго дня, Наталія. Повідомляємо, що ПАТ “Полтавагаз” займається розподілом та транспортуванням природного газу, з приводу нарахувань необхідно звертатися до Вашого постачальника ТОВ “Полтавагаз збут”. Дякуємо за розуміння.

 11. Доброго дня. Мій лічильник не пройшов перевірку. За чий рахунок його замінити? Я пенсіонерка, таких великих коштів не маю, щоб придбати новий лічильник. Чекаю відповіді. Дякую за розуміння.

  • Доброго дня, Наталія. ПАТ “Полтавагаз” розглянувши Ваше питання повідомляє що згідно Кодексу газорозподільних систем: якщо лічильник газу, що перебуває у власності побутового споживача, визнаний відповідним органом у сфері метрології та метрологічної діяльності непридатним до подальшої експлуатації, рішення про доцільність його ремонту приймає Оператор ГРМ, ураховуючи технічні та економічні чинники. У разі прийняття Оператором ГРМ рішення про доцільність ремонту Оператор ГРМ зобов’язаний встановити відремонтований лічильник газу побутового споживача замість тимчасово встановленого лічильника газу з обмінного фонду протягом двох місяців з дати його зняття. У разі прийняття Оператором ГРМ рішення про недоцільність проведення ремонту лічильника газу Оператор ГРМ зобов’язаний протягом п’ятнадцяти робочих днів після результатів проведення періодичної повірки (але не пізніше двомісячного строку після зняття лічильника газу на періодичну повірку) безкоштовно встановити власний розрахунковий лічильник газу (типорозміром не більше лічильника газу побутового споживача) для подальших комерційних розрахунків і в цей самий строк повернути побутовому споживачу його лічильник газу та письмово повідомити споживача про результати проведення періодичної повірки і прийняте рішення щодо недоцільності ремонту лічильника газу. У такому разі побутовий споживач не може відмовитись від встановлення лічильника газу Оператора ГРМ. Дякуємо за запитання.

 12. Вот пришла бумажка -ПОВИДОМЛЕННЯ ПРО ПРИПИНЕННЯ СПОЖИВАННЯ ПРИРОДНОГО ГАЗУ.подписано Галькевич Богдан Игоревич- в ней написано ,что за должность составляет 2900 грн, и будет отключение.с 01.01.2018.От куда у вас такие сведенья?
  За должности Нет.
  Есть платежки и показания счетчика.
  Буду подавать заявление в суд на Галькевича Богдана Игоревича .

  • Доброго дня. Повідомляємо, що ПАТ “Полтавагаз” займається розподілом та транспортуванням природного газу. Нарахування виконує постачальник ТОВ “Полтавагаз збут” тому з приводу заборгованостей необхідно звертатися до них. http://poltavagazzbut.com.ua/

  • Видимо у них это уже стоит на потоке — рассылка бумаженок с несуществующими долгами !!!
   Не коммунальная служба, а какой то базар з элементами бардака!!!

   • Доброго дня, Андрій. Якщо, у Вас є питання по суті діяльності ПАТ “Полтавагаз”, просимо надати особистий рахунок для його вирішення. Також наголошуємо, що ПАТ “Полтавагаз” не займається нарахуваннями.

 13. Доброе утро.
  Покупаем квартиру,газ првоеден.
  Что нужно сделать что бы подключить котел,плиту?
  Проэкт?

  • Доброго дня. Для надання повної відповіді просимо надати наступну інформацію:
   1) адреса
   Після отримання інформації Вам буде надано повноцінну відповідь стосовно Вашого випадку.

 14. Доброго дня! Чому відділення абоненської служби по вул. Шевченка, 80в, не облаштовано відповідно до вимог чинного законодавства? Зокрема, не має навіть туалету для відвідувачів. Сьогодні ( 26.12) моїй старенькій матері у цьому відмовили. І це європейський підхід?????
  На томість, в відділені абоненської служби “Теплокомуненерго” зручності є і вони доступні відвідувачам.

  • Доброго дня, дякуємо за відгук. Ваші побажання будуть донесені до керівництва.

 15. Добрый день!
  Почему у вас такой неудобный сайт?!
  Где тарифы для населения?
  В разделе “тарифы” ничего нет!

  • Доброго дня, Світлана. Повідомляємо, що ПАТ “Полтавагаз” займається розподілом та транспортуванням природного газу, відповідно на сайті підприємства Ви можете ознайомитися з тарифами на розподіл природного газу перейшовши за посиланням http://poltavagaz.com.ua/?page_id=3507. Дякуємо за запитання.

   • Здравствуйте. Поясните, пожалуйста, где взять тариф с ПДВ и какова норма на человека?

    • Доброго дня, Сергій. Повідомляємо, що ПАТ “Полтавагаз” займаєтсья транспортуванням та розподілом природного газу, тарифи на послуги з розподілу природного газу Ви можете переглянути перейшовши за посиланням http://poltavagaz.com.ua/?page_id=3507 . З приводу розрахунків, ціни газу та норм необхідно звертатися до Вашого постачальника ТОВ “Полтавагаззбут” http://poltavagazzbut.com.ua/ Дякуємо за розуміння.

 16. Прсимо відповісти: Хто оплачує періодичну повірку промислових газових лічильників? Чи дійсно здійснюється повірка за рахунок газорозподільчої організації.

  • Доброго дня. Розглянувши Ваше питання повідомляємо, що згідно Кодексу газорозподільних систем затвердженого постановою НКРЕКП від 30.09.2015 № 2494:
   Власники ЗВТ, що є елементами комерційних ВОГ, зобов’язані забезпечити належний контроль за строками спливу міжповірочних інтервалів ЗВТ та організацію проведення їх періодичної повірки. Здійснення періодичної повірки ЗВТ забезпечується власником ЗВТ за власний рахунок.

 17. доброго дня! мені потрібно зробити технічне обслуговування котла, за яким номером телефону звертатись?

  • Доброго дня, для підписання договору на технічне обслуговування та виконання робіт необхідно звернутися за адресою м.Полтава вул.Сінна 38а каб.№35, або зателефонувати за телефоном 50-11-03. Дякуємо за запитання.

 18. Добрый день. Счётчик не прошел поверку. Подскажите процедуру замены. Сроки, финансовая сторона. Есть ли какие-то льготы для участие боевых действий.
  О/р 305377 ул Грушевского 2 к3 кв7

  • Доброго дня, Андрій. Для заміни лічильника Вам необхідно звернутися з копією акту про непридатність лічильника за адресою м.Полтава вул.Сінна 38а каб.№10. Дякуємо за запитання.

 19. Що таке “сума перерахувань” по квитанції в особистому кабінеті, як і звідки вона нараховується ?

  • Доброго дня, Олег. Просимо надати наступну інформацію для надання конкретної відповіді по Вашому випадку:
   1) населений пункт та адреса проживання
   2) особистий рахунок
   Дякуємо за розуміння.

 20. Здравствуйте подскажите пожалуйста, нужно ввести в эксплуатацию газовую колонку, то есть зарегистрировать ее. Утерян паспорт. Что делать?

  • Доброго дня, Вікторія. Для вирішення Вашого питання необхідно звернутися за адресою м.Полтава вул. Олеся Гончара, 2 каб.№21

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>