Питання – відповідь


Шановні споживачі природного газу! З питань розрахунків чи заборгованості за спожитий природний газ, отримання субсидій, оформлення договірних відносин звертайтеся до ТОВ «ПОЛТАВАГАЗ ЗБУТ»
На сайті АТ «Полтавагаз» в розділі «питання-відповідь» розглядаються питання щодо приєднання до газової мережі, зняття контрольних показників лічильників, виконання аварійних робіт, встановлення та перевірка засобів вимірювальної техніки, реконструкції системи газопостачання, видачі технічних умов, розробки проектної документації, ремонту газового обладнання, планово-технічного обслуговування внутрішньобудинкових газових мереж і т.п.

Шановні споживачі! АТ “Полтавагаз” прохає в зверненні вказувати наступні дані:
1) Населений пункт
2) Особистий рахунок споживача
3) Номер телефону для зворотнього контакту

Надана інформація прискорить опрацювання Вашого звернення, та надання вичерпної відповіді по ньому! Дякуємо за розуміння!
 
 

Опитувальна анкета

 

Будь ласка, уважно прочитайте та заповніть анкету. Отриману інформацію буде використано для визначення рівня Вашої задоволеності нашими послугами та поліпшення якості нашої роботи. Для цього поставте відповідні позначки (галочку) у таблиці.
 

Оцініть нашу роботу, відповівши на питання:

Питання
Варіанти відповідей
Так
Не в повній мірі
Ні
Спосіб передачі показників зручний для Вас:
1. Особистий кабінет споживача
2. Телефон (автовідповідач)
3. Смс повідомлення
4. Інші способи передачі показників
Чи задовільняє Вас…?
Якість отриманих послуг
Оперативність прийняття рішень з вашого питання
Оперативність виконання робіт
Режим нашої роботи
Відношення співробітників до Вас
Кваліфікація співробітників
Інша діяльність
поліпшилась
не змінилась
стало гірше
Якщо ви звертались до нас раніше, то як на Ваш погляд, змінилась якість наших послуг
Додаткова оцінка (Просимо висловити свою думку, якщо були вибрані варіанти “ні”, “стало гірше”)
Ваші побажання та пропозиції (Будь ласка, в разі не задоволеності нашими послугами вкажіть відділ, та питання з якого у вас виникли проблеми)
Просимо Вас за бажанням залишити контактну інформацію для зворотнього зв’язку
Будь ласка уважно перевірте заповнення анкети.

Питання – відповідь: 2 704 коментарі

 1. Доброго вечора. Скажіть будь ласка, я придбала квартиру в часному домі і хочу провести газ у квартиру, бо лічильник знаходиться в коридорі і там раніше стояла плита. Що для цього потрібно? А ще було проведено газове пічне опалення. Я би хотіла визвати газовщиків щоб вони відрізали і вийняли газову установку, скільки коштує визов і робота? Дякую

  • Доброго дня, пані Тетяно! Для приєднання до системи газопостачання та внесення змін Вам необхідно отримати технічні умови та забезпечити виготовлення проектно-кошторисної документації. Вартість робіт та послуг визначається згідно з калькуляціями, проектами, кошторисами, які діють на момент звернення заявника. Для вирішення цих питань можете звернутися до служби “Єдине вікно” в Полтаві по вул. Сінна,38а, телефон (0532)50-11-32.

 2. Добрий день!
  Яку і хто несе відповідальність за порушення п.9 та п.10 постанови Кабінету Міністрів України №747 від 8 липня 2015 року за демонтаж лічильника без присутності власника чи споживача працівниками газового підрозділу.

  Чи дає право працівнику газової служби відтік газу демонтувати лічильник, якщо на вході лічильника стоїть запірний кран встановлений саме працівниками газової служби.

  А також цікавить який нормативний документ зобов’язує абонентський відділ повідомляти користувача про заборгованність, яка може призвести до відключення газу. Хто несе відповідальність за невиконання правил повідомлень користувача про можливість такого відключення через борг?

  • Доброго дня, шановний споживач! Працівники газової служби повинні діяти у відповідності до чинного законодавства України. Якщо у вас є претензії щодо неправомірності (на ваш погляд) дій працівників газового господарства, ви може звернутися письмово або телефоном до адміністрації (контактні дані розміщені на офіційному сайті підприємства). Всі звернення розглядаються фахівцями товариства конкретно за кожною адресою з підготовкою обґрунтованої відповіді.
   Відповідно до Закону України «Про ринок природного газу» та Правил постачання природного газу (надалі Правила), затверджених Постановою Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, від 30.09.2015 року №2496 постачання природного газу побутовим споживачам здійснюється у відповідності до вимог Типового договору постачання природного газу побутовим споживачам, укладеного з суб’єктом господарювання, що здійснює на підставі ліцензії діяльність з постачання природного газу побутовим споживачам.
   Відповідно до п.17 розділу ІІІ Правил постачальник має право здійснити заходи з припинення газопостачання споживачу, через залучення до цих робіт Оператора ГРМ. Для цього постачальником має бути укладений з Оператором ГРМ договір на виконання робіт, пов’язаним з припиненням/обмеженням газопостачання споживачам. При необхідності здійснення заходів з обмеження чи припинення газопостачання споживачу, постачальник надсилає Оператору ГРМ відповідне письмове повідомлення (з позначкою про вручення), в якому повинен зазначити підстави припинення, дату та час, коли необхідно припинити розподіл газу на об’єкт споживача. У такому разі Оператор ГРМ, відповідно до умов укладеного договору на виконання робіт, пов’язаних з припиненням/обмеженням газопостачання, здійснює в установленому порядку припинення розподілу природного газу на об’єкт споживача, після чого повідомляє про це постачальника.
   Побутовий споживач, що має прострочену заборгованість перед постачальником за послуги з газопостачання, не має права протидіяти постачальнику та/або Оператору ГРМ у заходах із припинення газопостачання та на письмову вимогу постачальника має самостійно припинити власне газоспоживання.
   Також порядок обмеження/припинення газопостачання (розподілу) природного газу споживачам визначений главою 7 розділу VI Кодексу газорозподільних систем, затвердженого Постановою НКРЕКП від 30.09.2015 р. № 2494, зареєстрованою в Міністерстві юстиції України 06.11.2015 р. № 1379/27824.

 3. Доброго дня, як дізнатися, коли буде безкоштовне встановлення лічильників по адресі: бульвар Нестерова 18?

  • Шановний споживач! Відповідно до статті 6 Закону України “Про забезпечення комерційного обліку природного газу” суб’єкти господарювання, що здійснюють розподіл природного газу на відповідній території, зобов’язані забезпечити встановлення лічильників газу для населення, що проживає у квартирах та приватних будинках, в яких газ використовується тільки для приготування їжі до 1 січня 2021року. Про строки виконання робіт ПАТ “Полтавагаз” буде повідомлено додатково.
   Разом з тим, відповідно до статті 3 цього Закону побутові споживачі природного газу- фізичні особи (населення) можуть самостійно забезпечити встановлення індивідуальних приладів обліку природного газу (індивідуальних лічильників) з подальшою компенсацією таких витрат за рахунок коштів, які ними сплачуються за тарифом на розподіл природного газу.
   Порядок і розміри компенсації витрат на придбання та встановлення індивідуальних приладів обліку природного газу для споживачів -фізичних осіб (населення) встановлюються Кабінетом Міністрів України, але на сьогоднішній день Порядок компенсації на законодавчому рівні не прийнятий.

 4. Доброго дня! Я інвалід 3 групи дитина війни. Що потрібно для того, щоб мені встановили безкоштовно лічильник газу. Дякую

  • Шановний споживач! Для встановлення лічильника Ви маєте звернутися з письмовим зверненням до керівника виробничих служб м.Полтава Ю.Самсонова за адресою: м.Полтава вул.Олеся Гончара, буд.№2.

 5. Якої пропускної спроможності повинен бути лічільник для квартири тільки з газовою плитою? Якого типу лічільник можна встановити, щоб він задовольнив вимоги “Полтавагазу”?

  • Шановний споживач! Розрахунок типорозміру лічильника проводиться з урахуванням максимальної та мінімальної витрати газового обладнання. Максимальна потужність газової плити 1,2 куб.м/год. Для цієї витрати підходить лічильник типорозміру G-1,6. Дякуємо за запитання.

 6. Скажите пожалуйста, почему для проверки состояние счета в аббонентском отделе требуют заключить договор на тех обслживание, а без него отказуются говорить состояние счета

  • Шановний споживач! З метою забезпечення безаварійної експлуатації газових систем шляхом проведення їх технічного обслуговування ПАТ «Полтавагаз» пропонує побутовим споживачам укласти договір на технічне обслуговування внутрішньобудинкової/внутрішньоквартирної системи газопостачання приватного житлового будинку/квартири ). Ця пропозиція є публічною і, згідно ст.633 та 641 ЦК України, її умови однакові для всіх замовників.
   Вартість технічного обслуговування залежить від обсягів робіт, а саме: протяжності газопроводів, кількості газових приладів, їх типу та періодичності обслуговування, що визначається у додатку до договору. Техобслуговування проводиться: раз на рік для опалювальних приладів та газових водонагрівачів, один раз на три роки-для газової плити (поверхні), для підземної частини газопроводів -згідно ПБСГ. З формою та змістом договору, а також цінами за надані послуги споживачі можуть ознайомитися на офіційному сайті ПАТ «Полтавагаз».

 7. Доброго дня. Ситуація така, будинок обладнаний загальнобудинковим лічильником, але чи можливо установити безкоштовно лічильник використання природного газу для побутових потреб (для приготування їжі) і що для цього потрібно окрім заяви?

  • Доброго дня, шановний споживач! Відповідно до статті Закону «Про забезпечення комерційного обліку природного газу» суб’єкти господарювання, що здійснюють розподіл природного газу на відповідній території, зобов’язані забезпечити встановлення лічильників газу для населення, що проживає у квартирах та приватних будинках, в яких газ використовується:
   -комплексно, у тому числі для опалення,-до 1 січня 2012року;
   -для підігріву води та приготування їжі-до 1 січня 2016року;
   -тільки для приготування їжі-до 1 січня 2021 року.
   Якщо будинок, про який йде мова, обладнаний загальнобудинковим лічильником газу, то це означає, що вимоги Закону України ПАТ «Полтавагаз» виконані, а саме: населення, яке проживає в цих квартирах забезпечене обліком газу.
   Разом з тим, відповідно до статті 3 цього Закону побутові споживачі природного газу – фізичні особи (населення) можуть самостійно забезпечити встановлення індивідуальних приладів обліку з подальшою компенсацією таких витрат за рахунок коштів, які ними сплачуються за тарифом на розподіл природного газу.

 8. Доброго дня!
  Де знаходиться межа розмежування балансової відповідальності в приватному будинку?

  • Шановний споживач! Порядок визначення межі балансової належності та експлуатаційної відповідальності визначається главою 5 розділу ІІІ Кодексу газорозподільних систем (далі Кодекс), затвердженого Постановою НКРЕКП від 30.09.2015 року №2494, зареєстрованою в Міністерстві юстиції України 06.10.2015 року за №1379/27824. Відповідно до положень п.1 глави 5 розділу ІІІ Кодексу межа балансової належності та експлуатаційної відповідальності між Оператором ГРМ та споживачем (суміжним суб’єктом ринку природного газу) визначається в акті розмежування балансової належності та експлуатаційної відповідальності сторін, що є невід’ємною частиною договору розподілу природного газу . За відсутності акту розмежування балансової належності та експлуатаційної відповідальності сторін за об’єктами суміжних суб’єктів ринку природного газу (включаючи споживачів) Оператор ГРМ, до/через ГРМ якого підключені зазначені об’єкти, зобов’язаний в установлені законодавством строки здійснити заходи з укладання з їх власником акту розмежування балансової належності та експлуатаційної відповідальності сторін.
   Межа балансової належності визначається за ознаками права власності на газові мережі чи окремі її елементи. Межа експлуатаційної відповідальності встановлюється на межі балансової належності , але за домовленістю сторін може не збігатися з межею балансової належності, про що має бути зазначено в акті розмежування балансової належності та експлуатаційної відповідальності сторін.

 9. Доброго дня. 17.01.19. нам відключили газ по вул. Івана Мазепи 10. 3 під’їзд в зв’язку з ремонтом. Обіцяли наступного дня приїхати, полагодити і включити нам газ. 18.01.19 так ніхто і не приїхав. По телефону нам тільки що ведуться ремонтні роботи. Цікаво як довго ми будем сидіти без газу і чи зроблять нам перерахунок за ці дні що не було газу?

  • Доброго дня, пані Ірино! Інформацію щодо термінів проведення ремонтних робіт у будинку за вказаною адресою Ви можете дізнатися безпосередньо у виконавчої служби Полтави та Полтавського району , яка ці роботи проводить. Керівник: Самсонов Юрій Васильович, телефон (0532) 50-24-51. З питань розрахунків звертайтеся до постачальника -ТОВ «Полтавагаз збут».

 10. Здравствуйте.Суть проблемы.Выключаю все газовые приборы,счётчик не считает.Через сутки показания на счётчике увеличились на 0.02.И так каждый день,все газовые приборы выключены!Мизер но всёже.Куда мне обратиться?Полтава.Боровиковского 4

  • Доброго дня, пане Сергію! Радимо Вам викликати майстра. Для оформлення заявки на технічне обслуговування лічильника газу звертайтеся до виробничої служби за адресою : м.Полтава вул.О. Гончара, буд.№2 каб.№35. Телефон для довідок: (0532)56-97-77.

 11. Полтавська обласна організація Українського товариства глухих on коментує:

  Доброго Вам дня! До нас звертаються глухі особи, які проживають у м. Полтава з приводу встановлення безкоштовних газових лічильників.Глухі мають 3 групу інвалідності з дитинства. Просимо Вас надати інформацію стосовно встановлення безкоштовних газових лічильників та зразок заяви. З повагою до Вас Полтавська обласна організація УТОГ (глухих).

  • Вітаємо Вас на нашому сайті! Згідно внесених змін у 2018 році до Закону України “Про забезпечення комерційного обліку природного газу” щодо порядку встановлення лічильників споживачам природного газу, постачання природного газу здійснюється за умови його комерційного обліку для населення, що проживає у квартирах та приватних будинках, у яких природний газ використовується тільки для приготування їжі – з 1 січня 2021 року. Тобто, термін встановлення індивідуальних лічильників для цієї категорії споживачів продовжили до 2021 року. При цьому законодавцем передбачено, що побутові споживачі природного газу – фізичні особи (населення) можуть самостійно забезпечити встановлення індивідуальних приладів обліку природного газу (індивідуальних лічильників) з подальшою компенсацією таких витрат за рахунок коштів, які ними сплачуються за тарифом на розподіл природного газу. Порядок і розміри компенсації витрат на придбання та встановлення індивідуальних приладів обліку природного газу для споживачів природного газу – фізичних осіб (населення) встановлюються Кабінетом Міністрів України.
   Для встановлення лічильника Ви маєте звернутися з письмовим зверненням до керівника виробничих служб м.Полтава Ю.Самсонова за адресою: м.Полтава вул.Олеся Гончара, буд.№2. Вартість послуг з встановлення лічильника залежить від складу робіт конкретно по кожному об’єкту і визначається в залежності від місця розташування газового і сантехнічного обладнання, конструктивних особливостей приміщення, необхідності в додатковому прокладанні газопроводів та вартості матеріалів в цінах, які існують на момент їх закупівлі. Дякуємо за запитання.

 12. Доброго ранку! Є необхідність перенести газовий лічильник в межах одного приміщення (кухня). Який порядок моїх дій?

  • Доброго дня, пане Василю! Для перенесення лічильника газу Вам потрібно звернутися з письмовою заявою до газового господарства (в разі проживання в місті Полтава – за адресою: вул. О. Гончара, буд.№2 каб.№10), після чого буде розроблено проектно-технічну документацію та виконано монтажні роботи. Вартість робіт прораховується згідно калькуляцій ПАТ “Полтавагаз”, індивідуально до кожного випадку. Дякуємо за запитання.

 13. Доброго дня! Житловий будинок 1980 року, хочу замітини газовий кран і шланг в своїй квартирі. Куди звертатися?

  • Шановний споживач! Для заміни газового крану звертайтеся із заявою у виробничі служби ПАТ «Полтавагаз» за адресою: м.Полтава, вул. Олеся Гончара,2. Телефон: 56-97-77.

 14. Доброго дня! У квартирі є газ.плита без лічильника, хочу встановити.Що для цього потрібно?

  • Доброго дня, пані Олено! Вам необхідно звернутися з письмовим зверненням до керівника виробничих служб м.Полтава Ю.Самсонова за адресою: м.Полтава вул.Олеся Гончара, буд.№2. Вартість послуг з встановлення лічильника залежить від складу робіт конкретно по кожному об’єкту і визначається в залежності від місця розташування газового і сантехнічного обладнання, конструктивних особливостей приміщення, необхідності в додатковому прокладанні газопроводів та вартості матеріалів в цінах, які існують на момент їх закупівлі. Дякуємо за запитання.

 15. Доброго дня! Підкажіть скільки коштує прилад для обліку газу ( газова плита ) і тариф за встановлення. Дякую.

  • Шановний споживач! Ціна лічильника газу залежить від його марки і типорозміру. Вартість послуг по встановленню вузла обліку визначається згідно проектної документації та калькуляції, що діють в ПАТ «Полтавагаз», відповідно до переліку виконаних робіт з врахуванням обсягу перемонтажу системи газопостачання.

 16. Доброго часу доби.
  У який спосіб можна встановити індивідувальний лічильник газу та скільки це буде коштувати?

  • Шановний споживач! Для того, щоб встановити лічильник за власний рахунок, Вам необхідно звернутися з письмовим зверненням до керівника виробничих служб за адресою: м.Полтава вул.Олеся Гончара, буд.№2. Обрахування вартості монтажних робіт проводиться у кожному випадку індивідуально. Дякуємо за запитання!

 17. Як заплатити за газ за грудень, якщо не працював лічильник?

  • Шановний споживач! З питань розрахунків за спожитий природний газ звертайтеся до ТОВ «Полтавагаз збут».

 18. В новострое подключен котел газовый и варочная панель, есть акт на подключение, Пока постоянно не проживаю. за время ремонта израсходовал около 50 кубов газа… Как оформить договор, что нужно? когда?

  • Доброго дня, шановний абоненте! Для вирішення даного питання Вам необхідно звернутися за адресою: м.Полтава вул. Шевченка, 80, каб.№15. При собі мати копію документів: витяг про право власності, технічний паспорт на квартиру та власний паспорт. Дякуємо за запитання.

 19. Доброго дня. Під скажіть будь ласка для відбивки території ваших комунікацій вашими працівниками , чи потрібно обов`язково платити за виїзд на місце ? Якщо так , то яка сума?

  • Доброго дня, шановний споживач! Послуга з приладового визначення місця знаходження газових мереж надається ПАТ «Полтавагаз» на платній основі. Вартість робіт визначається відповідно до калькуляції, яка діє на момент надання послуги та включає в себе також витрати на транспорт, що задіяний на доставку бригади до місця роботи і назад.
   Відповідно до положень пункту 3.8.1 Ліцензійних умов провадження господарської діяльності з розподілу природного та нафтового газу, затверджених постановою НКРЕ від 13.01.2010 №12 (далі-Ліцензійні умови), ліцензіат має право отримувати додатковий прибуток шляхом виконання додаткових робіт, що пов’язані з провадженням господарської діяльності з розподілу газу, але не враховані в тарифі. Оплата за виконання додаткових робіт встановлюється ліцензіатом таким чином, щоб забезпечити відшкодування його виправданих витрат на отримання обґрунтованого прибутку при здійсненні цих робіт.
   Оплата за виконання газорозподільними підприємствами додаткових послуг, визначається цими підприємствами на підставі фактично виконаних робіт та наданих послуг і не входить до складу тарифу на розподіл природного газу для газорозподільних підприємств. Розрахунок вартості окремих послуг (робіт) базується на відшкодуванні економічно обґрунтованих витрат оператора газотранспортної/газорозподільної системи з виконання додаткових послуг (робіт).
   Оператор газотранспортної/газорозподільної системи має право здійснювати перегляд вартості окремих послуг (робіт) у разі внесення змін до законодавства, які передбачають зміну рівня інфляції, мінімальної заробітної плати, обов’язкових платежів, а також у разі змін ринкових цін на матеріальні ресурси (Постанова НКРЕКП №3054 від 24.12.2015 року).

 20. Квартира у новобудові, автономне опалення, газова труба відрізана перед лічильником, бо на момент пуску газу в будинок не було встановлено котел. Яка процедура підключення до газової системи, чи потрібно робити новий проект?

  • Шановний споживач! Для вирішення даного питання необхідне письмове звернення на ім’я керівника виробничих служб м.Полтава Самсонова Ю.В. (адреса: м.Полтава вул. Олеся Гончара, буд.№2 каб.10), після чого буде розроблена нова проектна документація та виконані монтажні роботи. Вартість робіт розраховується індивідуально до кожного випадку згідно калькуляцій ПАТ “Полтавагаз”. Дякуємо за запитання.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *