Чи потрібно сплачувати за розподіл газу після зміни постачальника?

Якщо споживач вирішив змінити газопостачальника, це не означає, що він автоматично припиняє договірні відносини і з газорозподільним товариством також та може взагалі не сплачувати за розподіл природного газу.

Послуга розподілу газу надається споживачам незалежно від того, хто їм газ постачає. За спожитий газ, газ як товар, ви сплачуєте газопостачальній компанії, а за його доставку (розподіл) – газорозподільній (Операторові ГРМ).

Якщо із запровадженням вільного ринку газу з 1 серпня 2020 року споживачі можуть змінювати газопостачальника, обираючи його на власний розсуд, то АТ «Полтавагаз» і надалі залишається єдиним Оператором ГРМ, який надає послуги з розподілу природного газу споживачам на території здійснення своєї ліцензованої діяльності.

Плата за розподіл газу – це плата за так звану «річну замовлену потужність», яку Оператор ГРМ забезпечує та підтримує в газорозподільній системі. Відповідна сума до сплати формується для кожного споживача індивідуально, залежно від обсягу спожитого ним газу за попередній газовий рік (період з 1 жовтня 2019 року по 30 вересня 2020 року) і тарифу, встановленого НКРЕКП (для АТ «Полтавагаз» з 1 лютого 2021 року 2,136 грн за 1 м3 з ПДВ, відповідно до постанови від 30.01.2021 р. №129).

За послугу розподілу природного газу треба платити, навіть якщо ви тільки під’єдналися до газової мережі, або споживаєте газ лише в окремі періоди. Навіть коли газопровід опломбовано, ви все одно не звільняєтеся від плати за послугу, адже за вашою оселею зарезервована певна мінімальна потужність і ви, за певних умов, можете викликати спеціаліста, зняти пломбу та користуватися газом.

Оплата послуг розподілу газу має здійснюватися рівними частинами протягом року, до 20 числа за поточний місяць. Сплатити можна також авансом, одразу за кілька місяців.

Незалежно від того, з яким газопостачальником укладено договір, побутові споживачі, як і раніше, зобов’язані щомісяця станом на 1 число знімати фактичні показники лічильника газу та протягом п’яти діб (до 5 числа включно) передавати їх АТ «Полтавагаз».

Коментарі не дозволені.