Самовільне втручання в роботу газової мережі спричинило аварійну ситуацію

З минулої суботи два десятки квартир багатоповерхівки, що на вулиці Пушкіна, 126/8 у м. Полтаві, залишаються без газу. Це сталося через самовільне втручання невідомої особи в систему газопостачання та заповнення її водою.

Повідомлення про подію надійшло до аварійно-диспетчерської служби АТ «Полтавагаз» 13 березня. Оперативно прибувши на виклик та з’ясувавши причину відсутності газу, фахівці газового товариства встановили на газопроводах-вводах інвентарні заглушки. Розподіл природного газу було припинено до квартир №1 – 20.

Про це офіційними листами №57.12/3224 від 15/03/2021 року повідомлено балансоутримувача – КП «ЖЕО-2», а також виконавчий комітет Полтавської міської ради, Київську районну раду в м. Полтаві та Головне управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Полтавській області.

Для ліквідації наслідків несанкціонованого втручання в газову мережу необхідно буде провести технічне обстеження всієї внутрішньобудинкової системи газопостачання, обладнання і пристроїв, а також значний комплекс відновлювальних робіт. Потрібно видалити воду, яка заповнила газопровід, очистити газові труби та обладнання у квартирах від наслідків потрапляння води, випробувати їх на герметичність тощо. Тільки після цього можна буде приступити до пуску газу до квартир споживачів.

Для відновлення розподілу природного газу власникам (балансоутримувачу) будинку необхідно:

– дотримуватися Правил безпеки систем газопостачання;

– усунути аварійну ситуацію (провести ремонтні роботи із залученням організації, котра має право на проведення даних робіт);

– надати доступ до приміщень (квартир), де знаходяться газові мережі і прилади.

Відновлення розподілу природного газу буде здійснено Оператором ГРМ протягом двох робочих днів за письмовим зверненням.

АТ «Полтавагаз» вкотре наголошує: самовільне втручання в газорозподільну систему може стати причиною не тільки відсутності розподілу газу, але й аварійних ситуацій та нещасних випадків. Намагаючись самостійно провести ремонт, перемістити чи замінити газове обладнання, ви наражаєте на небезпеку себе та інших мешканців будинку. Крім того, це грубе порушення законодавства, що тягне за собою адміністративну та кримінальну відповідальність.

Будьте завжди пильними при користуванні газом у побуті та неухильно дотримуйтеся вимог Правил безпеки систем газопостачання. Це збереже життя і здоров’я вам і вашим близьким.

Коментарі не дозволені.