Вам необхідно приєднатися до газорозподільних мереж? Визначте тип приєднання та пройдіть необхідну процедуру

Відповідно до розділу V Кодексу ГРМ, визначено два типи приєднання до газових мереж — стандартне приєднання та приєднання, що не є стандартним (далі – нестандартне приєднання).

Щоб скористатись послугами стандартного чи нестандартного приєднання, необхідно звернутися до газового господарства за місцем проживання.

Послуга «стандартне приєднання» доступна, якщо об’єкт знаходиться у газифікованій місцевості, його потужність не перевищує 16 м куб газу на годину, а відстань від точки приєднання до межі земельної ділянки не більше 10 метрів для міста і 25 метрів для сільської місцевості.

Щоб отримати послугу зі стандартного приєднання замовнику потрібно здійснити всього декілька кроків:

  • написати власноруч заяву;
  • заповнити опитувальний лист;
  • надати документи, що підтверджують право власності чи право користування на об’єкт;
  • підписати договір на приєднання до газових мереж.

У випадку відсутності зауважень, протягом десяти робочих днів з дня реєстрації заяви (або дати усунення зауважень), замовник отримує договір на приєднання, технічні умови приєднання та відповідні рахунки на оплату послуг. З 1 січня 2021 року Постановою НКРЕКП від 16.12.2020 р. № 2488 затверджені ставки плати за стандартне приєднання до газових мереж у Полтавській області. Суми варіюються залежно від типорозміру лічильника та типу місцевості.

Приєднання об’єкта замовника до газорозподільної мережі відбувається протягом тримісячного терміну з дати оплати вартості послуг з приєднання. За домовленістю сторін може бути визначений більший або менший строк виконання зазначених заходів.

Право користуватися блакитним паливом у своєму житловому приміщенні замовник отримує виключно після укладання договору розподілу природного газу, акту розмежування балансової належності та експлуатаційної відповідальності сторін, а також, при забезпеченні подальшого технічного обслуговування внутрішньобудинкових газових мереж, згідно з вимогами Правил безпеки систем газопостачання.

Коментарі не дозволені.