Якість газу контролює виробнича лабораторія

Питання щодо якості природного газу
– одне з найбільш актуальних. Визначити компонентний склад газу можливо лише шляхом лабораторних досліджень.

Перевіркою фізико-хімічних показників блакитного палива в АТ «Полтавагаз» займається один з найважливіших структурних підрозділів компанії – виробнича лабораторія, яка регулярно, згідно з графіками, аналізує й контролює якість газу, ступінь його одоризації та обстежує газопроводи на витоки.

Тільки за минулий місяць спеціалістами лабораторії було проведено 50 аналізів фізико-хімічних показників газу.

Процедура контролю якості газу здійснюється в точках його здачі-приймання та безпосередньо в газових мережах АТ «Полтавагаз» – на ГРП – шляхом відбору проб у спеціальний контейнер (пробовідбірник). На місці забору його опломбовують, далі – доставляють до лабораторії. Контейнер залишають у спокої не менше ніж на дві години. І лише після цього відібрану пробу природного газу за допомогою спеціального приладу – хроматографу «Хромос ГХ- 1000» – аналізують та визначають фізико-хімічні показники: густину, кількісні показники складу газу, вищу й нижчу теплоту згорання.

Слід зауважити, що аналіз проби газу роблять не менш як два рази, контролюючи, чи збігаються результати. Після цієї процедури фахівці вносять дані до Протоколу. Узагальнені результати про фізико-хімічні характеристики газу АТ «Полтавагаз» публікує на своєму сайті кожну декаду місяця.

Наголошуємо, якщо споживач природного газу впевнений, що якість газу не відповідає заявленій, то він має право ініціювати проведення даного аналізу, але власним коштом. Відбір проб газу здійснюється на найближчому газорозподільному пункті, а не в помешканні споживача, оскільки газ – це вибухонебезпечна речовина і виконання цієї процедури в будинку суперечить Правилам безпеки систем газопостачання. У житловому приміщенні вимірюється тільки тиск газу.

Нагадуємо, що АТ «Полтавагаз» здійснює лише розподіл природного газу і не має технічної можливості змінювати його якість.

Коментарі не дозволені.