Своєчасне технічне обслуговування внутрішньобудинкових систем газопостачання – запорука їх безпечного функціонування

Внутрішньобудинкові газові мережі – це всі газопроводи від вентиля (запірного пристрою) на вводі в будинок, розташовані як на стінах ззовні та в під’їздах, так і всередині будівлі чи квартири.

Технічне обслуговування цих мереж – сукупність заходів (оглядів, ремонтів фахівцями), які дають можливість забезпечити справність та працездатність газорозподільної системи й газового обладнання приватного житлового будинку або квартири.

За стан газових мереж усередині житлових будинків  до точки розмежування відповідає власник таких будівель чи орендар. У багатоквартирних будинках –  уповноважена особа, балансоутримувач або управитель. Відповідальність за безпечну експлуатацію мереж  безпосередньо у приватному будинку  (квартирі ) лежить на споживачеві.

 Власники осель (співвласники, уповноважена особа) повинні обрати для догляду за цими газопроводами будь-яку спеціалізовану сервісну компанію, що має відповідний дозвіл (серед таких –  і АТ «Полтавагаз»), та укласти з нею відповідний договір на техобслуговування.

Важливість укладання  такого договору очевидна. Це забезпечить:

  • усунення недоліків у роботі будинкових газових мереж;
  • перевірку, прочищення та регулювання пальників газових приладів;
  • перевірку працездатності газового обладнання;
  • можливість отримати фахову консультацію та ремонт несправного обладнання;
  • уникнути аварійних ситуацій.

У договорі зазначаються перелік робіт з технічного обслуговування та їх періодичність. Публічну пропозицію укласти типовий договір на технічне обслуговування внутрішньобудинкової/ внутрішньоквартирної системи газопостачання приватного житлового будинку/квартири  розміщено на офіційному сайті «АТ Полтавагаз»  за посиланням: https://poltavagaz.com.ua/wp-content/uploads/2021/03/210301_dogtehobs.pdf

АТ «Полтавагаз» наголошує, що відсутність регулярного технічного обслуговування внутрішньобудинкових мереж призводить до погіршення їх стану та втрати надійності. Це, в свою чергу, може стати причиною витоків, аварійних ситуацій та навіть нещасного випадку, вибуху або пожежі.  Тому своєчасне та систематичне ТО надзвичайно важливе задля безпеки самих споживачів.

Коментарі не дозволені.