У Миргороді подбали про газову безпеку жителів багатоповерхівок

Днями КП “Миргородська управляюча компанія” уклала договір про  технічне обслуговування внутрішньобудинкових газорозподільних мереж з АТ «Полтавагаз». Відтепер у  132 багатоповерхівках оператор ГРМ  здійснюватиме технічне обслуговування, що гарантує безпеку та попереджує виникнення аварійних ситуацій.  

«Що дасть договір? В першу чергу – це безпека самих абонентів.  Так, під час проведення технічних оглядів багатоповерхівок були виявлені пошкодження газопроводів, прокладених в футлярах через зовнішні стіни будинків, які призводили до витоку газу. Жителі будинків навіть не помітили цього. Несправність виявили саме фахівці. Ситуацію виправили і загрози життю та здоров’ю жителів будинку більше немає.

Так, в місті ще є «проблемні» будинки, де немає балансоутримувача і договір на них не поширюється. Але основну масу багатоповерхівок угодою охоплено».  – зазначає Сергій Копелець, керуючий Миргородським УЕГС.  

Згідно з чинним законодавством, саме власник будівлі, її балансоутримувач чи орендар, відповідає за технічний стан та безпечне користування газопроводом, газовими приладами, вентиляційними каналами та ін. в будинку. Для технічного обслуговування внутрішньобудинкових мереж, їх профілактики та ремонту, жителі багатоповерхівок мають укладати індивідуальні договори з оператором газорозподільної системи або ж обирати собі посередника (ОСББ, ЖЕК).

Якщо така угода не укладена, то в разі виникнення аварійної ситуації, служби АТ «Полтавагаз» можуть лише прийняти виклик, виїхати на місце події та зробити аварійне відключення. Далі потрібно чекати, доки буде визначено балансоутримувача чи власника, котрий здійснить ремонт мережі, відповідного обладнання або звернеться за цією послугою до оператора ГРМ.

Також слід зауважити, що чи не в кожному багатоквартирному будинку є мешканці, які добудовують приміщення, склять балкони та закривають будівельними конструкціями зовнішні газопроводи і запірну арматуру, що унеможливлює їх огляд, технічне обслуговування та ремонт. Тому власникам необхідно вжити всі необхідні заходи для забезпечення постійного доступу фахівців до газових мереж будинків.

Коментарі не дозволені.