До уваги балансоутримувачів, управителів та співвласників багатоквартирних будинків (ЖЕК, ЖЕО, ОСББ)!

АТ «Полтавагаз» інформує вас про необхідність укладення договорів на технічне обслуговування внутрішньобудинкових систем газопостачання окремо на кожний багатоповерховий будинок.

1 травня 2021 року набули чинності зміни до Законів України “Про житлово-комунальні послуги” та “Про ринок природного газу”. Передбачені нововведення, зокрема, стосуються визначення правил та особливостей здійснення технічного обслуговування внутрішньобудинкових систем газопостачання у багатоквартирних будинках.

Для забезпечення безпеки газопостачання та готовності внутрішньобудинкових систем газопостачання дво- або багатоквартирних будинків до надання послуг з розподілу та постачання природного газу співвласники такого будинку або за їхнім рішенням — управитель багатоквартирного будинку, об’єднання співвласників багатоквартирного будинку, інша уповноважена співвласниками особа мають укласти договір на технічне обслуговування внутрішньобудинкових систем газопостачання багатоквартирного будинку.

  • Обслуговувати мережі може не лише Оператор ГРМ. До таких робіт допускається суб’єкт господарювання, який має дозвіл на здійснення відповідної діяльності. У будь-якому разі обслуговування здійснюватиметься відповідно до затверджених умов та порядків НКРЕКП та Міністерства енергетики України.
  • Згідно зі ст.14, п. 2 Закону України «Про житлово-комунальні послуги», обслуговування внутрішньобудинкових газових мереж є ринковою послугою та здійснюється коштом співвласників.
  • За технічне обслуговування та безпечну експлуатацію внутрішньобудинкових систем газопостачання багатоквартирного будинку несе відповідальність Оператор газорозподільної системи або інший суб’єкт господарювання, з яким укладено договір. Тобто, саме укладання договору, а не ухилення від нього, чітко і однозначно «перекладає» таку відповідальність.
  • Якщо керуюча компанія або ОСББ не обере надавача послуги та не укладе договір на технічне обслуговування у визначені законом терміни, важається, що вони автоматично приєдналися до договору з Оператором ГРМ (АТ «Полтавагаз»).

Детальніша нформація міститься в положеннях ст.19 чинної редакції Закону України «Про житлово-комунальні послуги».

Публічна пропозиція укласти договір на технічне обслуговування внутрішньобудинкової системи газопостачання розміщена на офіційному сайті АТ «Полтавагаз».

Коментарі не дозволені.