Чому так довго закипає чайник? Про якість газу в наших оселях: міфи та реальність

Міф 1. Газ «розбавляють», тому чайник довго закипає.

Насправді на швидкість нагрівання води може впливати декілька факторів:

– засмічення пальників газового приладу (може вкрасти більше 20% ефективності газу);

– матеріал, в якому гріємо воду (у металевому посуді вода закипить швидше, ніж в керамічному);

Міф 2. Газ поганої якості, бо горить «оранжевим»

Насправді на колір газу впливає вологість повітря. Чим більша вологість – тим більше червоного кольору буде в полум’ї. На колір може впливати і засмічення пальника (сода, сіль теж горять червоним)

Міф 3. Я витрачаю багато газу, бо він «розбавлений»

Насправді на зайве споживання газу газовими приладами впливає рівень вуглекислого газу у приміщенні.

Коли ми спалюємо той же газ – виділяється вуглекислий газ. Якщо використовується ще й котел, духовка, особливо старих конструкцій, то вуглекислого газу виділяється ще більше. Погана вентиляція  також впливає на зайве згоряння газу. Але важливіше –  висока концентрація СО2 загрожує здоров’ю людей. Тому, частіше провітрюйте приміщення, де працюють газові прилади!

Міф 4.  Газ ледве горить, бо газовики знижують тиск

Насправді існують правила безпеки систем газопостачання, за якими тиск не може бути нижчим певного рівня. І «знижувати» його за власним бажанням газові служби не мають права і можливості.  Для постачання газом житлових і громадських будівель призначені мережі низького тиску – до 5 кПа.  Тиск газу у трубі 2,4 кПа вважається нормальним.

Міф 5. Газовики додають у газ домішки

Найчастіше «диванні експерти»  вважають, що газ розбавляють з повітрям. Насправді це неможливо, адже газ утворює з повітрям вибухонебезпечну суміш. Якщо частка повітря складає понад 5%, це – вибух.

Ще існує версія, що в газ додають азот. Але це додавання невигідне, бо азот дорожчий за газ.

У світі вже є практика додавання водню в газ. Але в  Україні можливості такого додавання тільки почали вивчати, адже у водню хороші перспективи замістити газ.

Коментарі не дозволені.