Наближається новий «газовий» рік: що це значить для споживача природного газу?

З початку 2020 року законодавством України було змінено порядок оплати послуг з розподілу (доставки) природного газу. Зокрема, Постановою НКРЕКП №2080 затверджено, що «річна замовлена потужність споживача на розрахунковий календарний рік визначається, виходячи з фактичного обсягу споживання природного газу цим об’єктом за газовий рік, що передував розрахунковому календарному року».

Простіше кажучи, для всіх побутових споживачів автоматично замовляється планова річна потужність з доставки газу на рівні їхніх витрат природного газу в попередньому році.
Так, у 2022 році враховуватиметься період з 1 жовтня 2020-го по 1 жовтня 2021 року.

Перерахунок здійснюється після 1 жовтня. До 12 жовтня споживач ще може звіритися з Оператором ГРМ та в разі необхідності уточнити свої об’єми споживання газу. Саме в інтересах споживача, щоб формування обсягів на наступний рік проводилося за показниками фактичного споживання, а не прогнозованого. Для цього необхідно передавати показники лічильника щомісяця з 1 по 5 число включно, як це передбачено типовим Договором розподілу природного газу.

Передавайте показники газового лічильника вчасно і будьте впевнені в тому, що в наступному році сплатите обґрунтовану вартість доставки газу!

Коментарі не дозволені.