Навіщо потрібне контрольне зняття показників лічильника?

Контрольне зняття показників газового лічильника необхідне для достовірного визначення фактичного об’єму спожитого природного газу та подальшого коректного розрахунку плати за використаний газ.

Відповідно до Кодексу газорозподільних систем, контролер має робити звірку один раз на пів року, а за необхідності — частіше.

Споживач зобов’язаний забезпечити доступ працівнику газової компанії до лічильника газу для зняття контрольних показників. Представник Оператора ГРМ, в свою чергу, повинен чітко вказати мету візиту та пред’явити службове посвідчення. У разі не допуску контролерів складається відповідний акт та змінюється порядок розрахунку за спожитий газ.

Контрольна фіксація даних приладу обліку газу має бути проведена у присутності споживача та підтверджена його підписом. Це допоможе уникнути спірних питань між споживачем, газорозподільчим товариством та газопостачальником.

Уточнення показників лічильника та, відповідно, об’ємів спожитого газу зараз особливо актуальне. Адже 30 вересня завершується поточний газовий рік та буде формуватися річна замовлена потужність з розподілу природного газу на 2022 рік. Важливо, щоб вона була розрахована правильно, на основі фактичних, а не прогнозованих обсягів споживання.

Якщо споживач бажає провести контрольну звірку показників, він може викликати контролера. Залишити заявку можна, зателефонувавши в місцевий абонвідділ (номери телефонів за посиланням: https://poltavagaz.com.ua/?p=9361.

Коментарі не дозволені.