Про небезпеку чадного газу

З настанням холодів та початком опалювального сезону частішають випадки отруєння чадним газом. Це трапляється через порушення користувачами умов безпечної експлуатації газових приладів, несправні димоходи та вентиляційні канали, а також використання газової плити для обігріву.

Чадний газ (оксид вуглецю СО) утворюється у результаті горіння в умовах нестачі кисню, а тому швидко накопичується у приміщенні, де немає достатнього доступу свіжого повітря. Небезпека чадного газу полягає в тому, що він немає ні кольору, ні запаху, а визначити його вміст у приміщенні без спеціальних приладів просто не можливо. Після кількох вдихів повітря, що містить лише 1% (за об’ємом) оксиду вуглецю, людина втрачає свідомість, а через 1-2 хвилини помирає. Це відбувається тому, що внаслідок  потрапляння  чадного газу в дихальну, а потім у кровоносну систему, кров втрачає здатність переносити і доставляти кисень тканинам організму. Таким чином людина дуже швидко гине від отруєння.

 Симптоми отруєння чадним газомне завжди  очевидні, особливо при його низькій концентрації. В такому випадку людина може відчувати головний біль, запаморочення, втому, утруднене дихання і сухий кашель, нудоту та блювоту як при грипі чи харчовому отруєнні. Можуть виникати проблеми  з концентрацією уваги, роздратованість та інші неврологічні зміни.  Навіть при нетривалому перебуванні у приміщенні з більш високим відсотком чадного газу в повітрі можливі погіршення пам’яті, втрата рівноваги, зору і навіть свідомості. А при концентрації СО на рівні 0,5%  смертельно небезпечне отруєння настає вже за 20 хвилин.

Як зрозуміти, щоприродний газ згорає неповністю?

При правильному горінні газу полум’я спокійне, блакитного кольору, довжина язичків однакова у всіх отворах пальника. При неповному згоранні полум’я має витягнуту форму і жовто-помаранчевий колір.

Як вберегтися від отруєння чадним газом?

–  не користуйтеся газовою плитою для обігріву приміщення;

– не рідше одного разу на рік, обов’язково перед початком опалювального сезону, організовуйте перевірку технічного стану димо-вентиляційних каналів свого домоволодіння. Для цього необхідно звернутися у спеціалізовану організацію, яка має дозвіл на обслуговування та ремонт ДВК;

 – перед початком користування газовими приладами, що мають відведення продуктів згоряння у димоходи, перевіряйте в них тягу. У жодному разі не робіть це за допомогою запаленого сірника. Використовуйте вузьку смужку тонкого паперу. Якщо смужка втягується всередину — тяга є; якщо залишається нерухомою – тяга відсутня; відхиляється від газового приладу в приміщення – тяга зворотна;

– при користуванні газовими приладами для забезпечення доступу повітря в приміщення відчиняйте вікно чи кватирку.

Коментарі не дозволені.