Новий газовий рік: коли відбувається перерахунок?

У паперових та електронних рахунках на оплату послуги розподілу природного газу за листопад вказаний фактичний обсяг споживання за газовий рік, що минув (з 1 жовтня 2020 року по 30 вересня 2021 року), та величина потужності газу, розрахована для щомісячної оплати споживачем у наступному, 2022-ому календарному році.

Нагадаємо, що плата за послугу розподілу газу розраховується для кожного споживача індивідуально, відповідно до його реальних потреб,  за принципом  так званої «річної замовленої потужності».

Вартість послуги залежить від обсягу газу, використаного споживачем  протягом  газового року,  і тарифу,  затвердженого НКРЕКП.

Щомісячний платіж при цьому залишається однаковим та визначається як  добуток 1/12 річної замовленої потужності, помножений на тариф.

Незважаючи на те, що газовий рік триває з 1 жовтня по 30 вересня, перерахунок плати здійснюється на початок нового календарного року – з 1 січня.  Тоді ж, як правило, Регулятор встановлює тариф на послугу розподілу природного газу,  окремо для кожного Оператора ГРМ.

Коментарі не дозволені.