Технічне обслуговування газового обладнання: безпечність, ефективність та економія

Постійний контроль за технічним станом, перевірка на загазованість, виявлення місць витоку газу, очищення, змащення, регулювання, усунення несправностей є обов’язковими складовими утримання газового обладнання та газових мереж у належному стані. Від якісного технічного обслуговування залежить не тільки тривалість експлуатації газових приладів, а й безпечність та ефективність їх роботи.

ТО газового обладнання у квартирах/будинках споживачів природного газу має проводитися не рідше, ніж це передбачено законодавством:

– раз на три роки — для газової плити (поверхні),

– раз на рік для опалювальних приладів та газових водонагрівачів.

Як правило, ТО котла проводять двічі на рік: перед початком опалювального сезону і після нього.

Використовуючи газові плити, обігрівачі та колонки, варто враховувати їх вік і модель, а також зношеність деталей. Ці фактори суттєво впливають як на якість роботи газових приладів, так і на енергозбереження: зменшується тепловіддача, а споживання газу збільшується. Наприклад, старий газовий котел втрачає до 40% коефіцієнта корисної дії. Тож термін експлуатації котлів не повинен перевищувати 10-15 років. До речі, основні теплообмінники газових котлів застарілої конструкції (КЧМ, КС, АГВ) виготовлені зі сталі або чавуну і вже від самого початку не надто ефективні. Сучасні котли значно економічніші. Завдяки новітнім енергозберігаючим технологіям їх ККД сягає 104-114%. Це дозволяє економити і газ, і кошти на його оплату, що особливо актуально в холодну пору року.

Заміну, ремонт чи техобслуговування газового обладнання можна проводити і під час опалювального сезону. Ці послуги можуть надавати тільки організації, які мають відповідні дозвільні документи. У їх числі — АТ «Полтавагаз». Самовільне втручання в роботу газових приладів недопустиме.

Для оформлення договору на технічне обслуговування внутрішньобудинкової/внутрішньоквартирної системи газопостачання приватного житлового будинку/квартири споживачі можуть звернутися в місцеве газове господарство (номери телефонів вказані за посиланням: http://poltavagaz.com.ua/?p=9361).

Коментарі не дозволені.