ЧИ ПОТРІБНО ПЛАТИТИ ЗА КОМУНАЛЬНІ ПОСЛУГИ ПІД ЧАС ВІЙНИ?

В Україні, в тому числі і на Полтавщині,  ширяться чутки про скасування комунальних платежів на час військового стану.  Така інформація з’являється в інтернет-просторі: починаючи від фейкових повідомлень звичайних  громадян, закінчуючи заявами депутатів і посадовців.  Насправді жодних офіційних підтверджень цієї інформації  з боку уряду немає.  Більше того,  подібні заклики –  це удар по нашому економічному фронту.

Чому важливо оплачувати комунальні  послуги і як їх ігнорування може дестабілізувати роботу підприємств критичної інфраструктури? Розглянемо детальніше на прикладі оплати за послугу розподілу природного газу.

Не «скасували», а «відтермінували»

Попри  небажання деяких споживачів  сплачувати за послуги розподілу газу, цей платіж в країні не скасовували. У разі фінансової скрути дозволили  лише відтермінувати. На час війни уряд заборонив нараховувати та стягувати штрафи, пені  при несвоєчасній або неповній оплаті та  проводити відключення.

Вчасна оплата – підтримка тих, хто працює для людей

АТ «Полтавагаз», як підприємство критичної інфраструктури,  функціонує в умовах військового стану. Зараз компанії  потрібно щонайменше виплачувати заробітну плату працівникам. Частина фахівців захищає Україну в лавах Збройних сил та у підрозділах територіальної оборони.  Утім, збоїв з постачанням ресурсу немає, працівники, що підтримують тил, працюють у посиленому режимі.  Служба 104 напоготові 24/7.

Згідно оцінки голови Спілки споживачів комунальних послуг України Олега Попенка, платежі за комуналку у містах та областях, де йдуть бойові дії, становлять не більше 10%. Поруч із зоною бойових дій – не більше 40%. Там, де немає бойових дій, платежі за комуналку становлять не більше 50%. «Якщо у перших двох випадках це зрозуміло, то неплатежі в областях, де немає бойових дій, це неправильно, адже навантаження на комунальників зросло в рази», – вважає Олег Попенко.

Тож будь-яка сплачена платіжка – це підтримка фахівців, які виконують свої обов’язки у цих непростих умовах та дбають про безаварійне  надання послуги.

Витрати підприємства критичної інфраструктури не скасовані

Кошти необхідні для проведення обстежень газових мереж, їх технічних оглядів, ремонтів, ліквідацій аварій, тощо.

Значна частина ресурсів потрібна для оплати газу (на виробничо-технічні витрати), що дозволяє тримати необхідні тиски в газовій мережі. Крім того, підприємство закуповує  енергоресурси та необхідні для роботи матеріали.

Це також і податки, а значить – кошти на Збройні сили України та соціальні виплати.

Держава виконує свої зобовязання:  пенсія, субсидія надходять вчасно.

Попри ситуацію в країні, пенсії виплачуються, так само, як субсидії та  інші соціальні допомоги.  

«Строк виплати пільг на оплату житлово-комунальних послуг, які надаються з урахуванням доходу (багатодітним сім’ям, дітям війни, тощо) і які було призначено раніше, автоматично продовжується на весь час воєнного стану плюс один місяць після його скасування. Отримувачам таких пільг під час дії воєнного стану не потрібно звертатись до органів соціального захисту населення для їх продовження» – повідомляє  Міністерство соціальної політики України.

Об’єднуємо зусилля заради перемоги

Зараз, коли по всій країні точаться запеклі бої з окупантами, дуже важливо забезпечити надійний тил, який має працювати на підтримку країни.

Підприємства, що забезпечують людей енергоресурсами, мають працювати, а фахівці, що працюють в умовах війни – отримувати заробітну плату.

«Якщо ви маєте змогу сплатити за отриману послугу розподілу газу, будь ласка, зробіть це. Сьогодні стала діяльність підприємства та газова безпека регіону залежить від кожної оплати.  Ми вдячні нашим споживачам, які сплачують, і розуміємо тих, хто такої можливості зараз не має» – зазначає голова правління АТ «Полтавагаз» Сергій Погрібняк.

Сьогодні завдяки працівникам підприємства  у населення тепло в оселях та працюють газові  плити для приготування їжі. У теперішніх умовах ми, як ніколи, змогли оцінити важливість таких зручностей.

Кожен  платіж  – це «дякую» цим людям  і можливість для них годувати свої родини. Більше того,  це ще один Ваш внесок в оборону нашої області.

Тримаємось! Перемога за нами!

Коментарі не дозволені.