Чим загрожує втручання в роботу газового лічильника

Деякі недобросовісні користувачі задля сумнівної економії вдаються до «обдурювання» газового лічильника. Але таке втручання фахівці «Полтавагазу» дуже легко розпізнають. І споживачу доводиться відшкодовувати збитки.

Лічильник газу – це складний вимірювальний прилад. Як і будь-яке обладнання, він має визначений термін дії. Якщо його деталі зносились або зазнали зовнішнього втручання, це впливає на точність метрологічних властивостей. Тому законодавством передбачена періодична повірка – мінімум раз на 8 років. Це дозволить в першу чергу споживачу переконатись в тому, що він сплачує винятково за спожите блакитне паливо. Метою перевірки є визначення придатності лічильника для достовірного обліку газу. При повірці порівнюють метрологічні характеристики лічильника з еталоном. Також перевіряють опір проходженню газу (падіння тиску), технічний стан приладу та цілісність тавра і пломб. Рішення про непридатність до подальшої експлуатації може бути прийняте і при значному пошкодженні лакофарбового покриття чи корозії корпусу.

Відповідальність за збереження і цілісність приладу обліку газу несе споживач. У разі виявлення неточностей в його роботі або зовнішніх пошкоджень слід негайно повідомити про це оператору ГРМ. Якщо втручання буде підтверджене експертизою, то власник зобов’язаний відшкодувати збитки та сплатити за донараховані обсяги спожитого газу. Винуватець несправності компенсує витрати на перевірку, а також ремонт або встановлення нового приладу обліку. Вартість ремонту залежить від складності роботи. Планова повірка лічильника газу безкоштовна, проте, якщо споживач пошкодив обладнання, то він повинен оплатити перевірку.

– У разі виявлення Оператором ГРМ несанкціонованого газопроводу або несанкціонованого втручання в роботу лічильника газу розрахунок об’єму необлікованого природного газу здійснюється за граничними об’ємами споживання природного газу населенням з урахуванням усіх газових приладів і пристроїв споживача (фізичної особи) за період з дня останнього контрольного зняття показань лічильника (контрольного огляду вузла обліку або його перевірки) до дня виявлення порушення (але не більше ніж за 6 місяців) та з урахуванням строку на його усунення, – пояснила начальник управління обліку та контролю режимів газопостачання ПАТ “Полтавагаз” Ганна Таршіс. – Якщо несанкціоноване втручання в роботу лічильника газу здійснено шляхом прихованих заходів, початок періоду, за який визначається об’єм необлікованого природного газу, визначається з дня встановлення лічильника газу та/або пломби, які виявились пошкодженими (їх встановлення повинно підтверджуватися відповідним актом про їх встановлення), але не більше 12 місяців.

Слід пам’ятати: пошкодження лічильника призводить до швидкого зношування чи взагалі повної непридатності.

– Усього з 1-й квартал 2019 року для перевірки знято 7798 лічильників, – повідомив головний метролог ПАТ «Полтавагаз» Дмитро Івінський. – З них після повірки виявлено 2127 непридатних приладів обліку і виявлено 108 втручань.

Газорозподільне підприємство стежить за термінами періодичної повірки вузлів обліку газу. Оператор ГРМ не пізніше, ніж за місяць до настання строку планового обслуговування або протягом 3-х робочих днів з дня отримання відомостей про необхідність ремонту вимірювальної техніки інформує про це споживача. Коли ж терміни періодичної повірки порушені по вині споживача, покази вважаються недійсними і нарахування за газ проводять за нормами споживання.

Якщо ж у абонента є сумніви щодо правильності роботи приладу, то можна самостійно ініціювати позачергову повірку. Для цього слід звернутися за адресою: м. Полтава, вул. Шевченка, 80. Телефон для довідок: (0532) 60-22-07 (або відповідні райони газопостачання за місцем проживання). Але слід врахувати, що у разі підтвердження відповідності параметрів лічильника, споживачу потрібно буде відшкодувати вартість позачергової повірки.

Коментарі не дозволені.